(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – Кејт Мидлтон ЈА ПРОВОЦИРА КАМИЛА? Сите мислат дека ова го направила за да ЈА ИЗНЕРВИРА свекрвата, а во центарот на ДРАМАТА е принцезата Дијана!

Кејт Мидлтон и оддаде почит на кралицата Елизабета Втора заедно со остатокот од кралското семејство, а на настанот големо внимание привлекоа обетките кои Кејт ги носеше.
Имено, принцезата од Велс и оддаде почит на својата претходничка, мајката на нејзиниот сопруг Вилијам, непрежалената и трагично почината принцеза Дијана.

This image has an empty alt attribute; its file name is kejt-midlton-1.jpg


Кејт го наследила ова парче накит од Дијана, а иако никогаш не успеала да ја запознае својата свекрва, принцезата често на свој уникатен начин покажувала почит кон мајката на нејзиниот сопруг.
Бисерните обетки Дијана ги добила на подарок непосредно пред венчавката со сегашниот крал Чарлс Трети од компанија за накит која била омилена во нејзиното семејство.

This image has an empty alt attribute; its file name is kejt-midlton-2-682x1024.jpg


Ги носела неколку пати за време на нејзиниот контроверзен и несреќен брак и исклучиво на важни настани.
Иако Кејт добила многу симпатии за обетката, некои тоа го сфатиле како провокација на кралицата сопруга Камила, која била љубовница на Чарлс за време на неговиот брак со Дијана.

Извор:Story.hr


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер …