(ВИДЕО) РЕЦЕПТ ПО КОЈ ПОЛУДЕ ИНТЕРНЕТ: Измешајте ги овие 4. состојки и направете намаз каков што не сте пробале досега

Има повеќе од два милиони прегледи, а комбинацијата ветува
Рецептот за едноставен намаз со фета сирење и лук ќе ве воодушеви.
Ако сакате фета сирење, направете фантастичен намаз кој можете да го намачкате на топла домашна лепиња или леб. Лесно се прави, сите состојки соединете ги во блендер. Ароматичниот лук во комбинација со фета е одличен, а овој намаз за кратко време стана популарен на социјалната мрежа TikTok каде го видоа над два милиони луѓе.

@moribyan Whipped Feta Dip! Can’t get enough of adding #hothoney to everything and anything 🍯 @NatureNatesHoney ♬ Lo-fi hip hop – NAO-K


Состојки:
500 гр фета
1 главица лук
1 лажица мед
маслиново масло по желба
Подготовка: Испржете цели чешниња лук, па во блендер ставете фета, мед и зачини по желба.
Добро изблендирајте и вашиот намаз е готов! Можете исто така да додадете некој пикантен зачин ако сакате лути намази.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светиот апостол Симон Зилот

Светиот апостол Симон Зилот Еден од Дванаесеттемина (големи) апостоли. Беше родум од Кана Галилејска. На …