Tag Archives: фета сирење

(ВИДЕО) РЕЦЕПТ ПО КОЈ ПОЛУДЕ ИНТЕРНЕТ: Измешајте ги овие 4. состојки и направете намаз каков што не сте пробале досега

Има повеќе од два милиони прегледи, а комбинацијата ветува Рецептот за едноставен намаз со фета сирење и лук ќе ве воодушеви. Ако сакате фета сирење, направете фантастичен намаз кој можете да го намачкате на топла домашна лепиња или леб. Лесно се прави, сите состојки соединете ги во блендер. Ароматичниот лук …

Повеќе »

(Рецепт) Можеби немаат изглед, но имаат вкус – пченкарни мафини со сирење и семки

Полни се со хранливи вредности и се прават брзо. Состојки: 1 поголемо јајце 150 гр палента 50 гр пченично брашно 100 мл маслиново или обично масло 150 мл густ јогурт 100 мл млеко 2 лажици кисела павлака половина кесичка прашок за пециво 250 гр фета сирење половина лажичка морска сол …

Повеќе »