Tag Archives: камила

(ФОТО) ХИТ ПАПАРАЦО – ЧАРЛ И КАМИЛА ФАТЕНИ ВО КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ: Невидени ГОЛИ ФОТОГРАФИИ од кралот и кралицата! Се опуштиле, не ги интересирале папараците

Членовите на британското кралско семејство ретко се гледаат во костими за капење. Во нивниот случај, тоа значи еднаш на неколку години. Причината се нивните позиции и должности, но и тоа што одморите им се одвиваат далеку од очите на јавноста. Меѓутоа, сегашниот крал Чарлс Трети и сопругата кралица Камила Паркер …

Повеќе »

(ФОТО) „Шоуто продолжува“: Британците ја забележале симболиката во новиот портрет на кралското семејство

Нов официјален портрет на кралот Чарлс и кралицата сопруга Камила со принцот и принцезата од Велс, Вилијам и Кејт, се појави на профилите на британското кралско семејство. Портретот е создаден во Бакингемската палата ден пред погребот на кралицата Елизабета. „Нивното височество кралот и кралицата со нивното кралско височество, принцот и …

Повеќе »

(ФОТО) ОТКРИЕНО КОЈ ЌЕ ГО НАСЛЕДИ НАЈВРЕДНИОТ НАКИТ НА КРАЛИЦАТА: Вреди 800.000 фунти, а еве која дама од семејството ќе го носи!

Кој ќе го наследи накитот од колекцијата на неодамна починатата британска кралица Елизабета Втора на големо се пишуваше и пред нејзината смрт. Станува збор за една од најимпресивните колекции во светот: сите предмети во неа се многу вредни, а некои се навистина посебни. Според магазинот Hello, познато е кој ќе …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – МЕГАН ПОВТОРНО ЈА КОПИРА ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ?! Доаѓаат критики, а и Камила не е поштедена: Тоа беше најголемото ПРОМАШУВАЊЕ досега!

Многу луѓе ја искористија смртта на Елизабета Втора и неколкудневните кралски церемонии за сеќавање на Лејди Дијана, чија смрт, според многу поддржувачи на британската круна, е поврзана со нејзиниот однос со кралицата. Општо е познато дека принцезата од Велс не беше сакана од институцијата, туку таа беше сакана од народот. …

Повеќе »

(ФОТО) Камила се уште не седнала на тронот, но веќе прави хаос: Откази низ цел двор, неа не и треба помош

Додека кралот Чарлс III ги презеде официјалните должности како крал на Англија по смртта на неговата мајка, кралицата Елизабета Втора, кралицата сопруга Камила се чини дека се подготвува да повлече некои застарени традиции поставени од покојната кралица. Ако им се верува на извештаите, Камила можеби се подготвува за модернизирана монархија. …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – Кејт Мидлтон ЈА ПРОВОЦИРА КАМИЛА? Сите мислат дека ова го направила за да ЈА ИЗНЕРВИРА свекрвата, а во центарот на ДРАМАТА е принцезата Дијана!

Кејт Мидлтон и оддаде почит на кралицата Елизабета Втора заедно со остатокот од кралското семејство, а на настанот големо внимание привлекоа обетките кои Кејт ги носеше. Имено, принцезата од Велс и оддаде почит на својата претходничка, мајката на нејзиниот сопруг Вилијам, непрежалената и трагично почината принцеза Дијана. Кејт го наследила …

Повеќе »

(ФОТО) Тврди дека е син на кралот Чарлс и Камила, а сега ја крена јавноста на нозе: „Ќе мора да направат ДНК“

Титулата нема да го спаси од судот“ – тврди Симон Доранте – Деј Повеќе од една деценија, кралското семејство трпи медиумски и правен притисок, зад кој стои 56-годишниот Сајмон Доранте-Деј. Смртта на кралицата Елизабета повторно ги активираше старите теми, а една од најголемите секако е Сајмон, кој тврди дека е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Камила на крунисувањето се појавила со БИСЕРИ околу вратот: Дали новата кралица ја продолжува МОДНАТА традиција на Елизабета Втора?

Ова модно парче беше заштитен знак на гардеробата на Елизабета, а изгледа ќе стане и на Камила… Денес, принцот Чарлс III беше крунисан за крал. Оваа титула ја чекаше најдолго во историјата на Велика Британија, а два дена по смртта на неговата мајка се одржа церемонијата на крунисувањето. Неговата сопруга …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМ УДАР – Шок во кралското семејство! Се појави името на личноста која имала расистички коментари за малиот Арчи!

За расистичките коментари со кои се соочија пред раѓањето на нивниот син Арчи Меган и Харти за прв пат проговорија во интервју со Опра Винфри во март минатата година. Тие не сакаа да го откријат името на личноста бидејќи, како што тврдеше Меган, тоа многу ќе и наштети на нејзиниот …

Повеќе »