Tag Archives: принцеза дијана

(ВИДЕО+ФОТО) ГИ ЦЕНИ ВИСТИНСКИТЕ ВРЕДНОСТИ – Принцот Вилијам речиси 30. години го носи истиот часовник, зад сè се крие сентиментална приказна…

Кралското семејство поседува некои од најскапите и најгламурозните парчиња накит, вклучувајќи ги и часовниците. Но, принцот Вилијам е верен само на еден часовник што го носи долги години. Зад сè е сентиментална приказна.Иако принцот Вилијам, чие лично богатство се проценува на 30. милиони фунти, секако може да си дозволи секое …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – Кејт Мидлтон ЈА ПРОВОЦИРА КАМИЛА? Сите мислат дека ова го направила за да ЈА ИЗНЕРВИРА свекрвата, а во центарот на ДРАМАТА е принцезата Дијана!

Кејт Мидлтон и оддаде почит на кралицата Елизабета Втора заедно со остатокот од кралското семејство, а на настанот големо внимание привлекоа обетките кои Кејт ги носеше. Имено, принцезата од Велс и оддаде почит на својата претходничка, мајката на нејзиниот сопруг Вилијам, непрежалената и трагично почината принцеза Дијана. Кејт го наследила …

Повеќе »

(ФОТО) НА СЕ МИСЛЕЛА – ОТКРИЕНА ТАЈНАТА НА ТЕСТАМЕНТОТ НА ПРИНЦЕЗАТА ДИАНА: Оставила ОГРОМНО БОГАТСТВО, а еве кој го наследил целиот нејзин имот!

Познатата британска принцеза Дијана овие денови ќе наполнеше 61. година да не загинеше во страшна сообраќајна несреќа на 31. август 1997. година. Нејзиниот постар син Вилијам оддал трогателна почит на својата мајка во писмото што го испратил до добитниците на наградата што го носи нејзиното име, која се доделува секој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НИКОГАШ ПРЕЖАЛЕНА – Принцезата Дијана денеска ќе го прославеше својот 61. роденден: Последната официјална посета била во Босна и Херцеговина

Омилената принцеза Дијана, попозната како Лејди Ди, денеска ќе го прославеше својот 61. роденден. Таа е родена на 1. јули 1961. година во Сандрингем, Обединетото Кралство, а минатата година на роденденот на никогаш незажалената принцеза од Велс, нејзиниот споменик беше откриен во палатата Кенсингтон. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ФОТО) „Многу не се изложени со децении“: Дали со ова ќе и се оддаде почест на принцезата Дијана за време на прославата на јубилејот на кралицата Елизабета?

Принцезата Дијана за многумина и понатаму е омилена принцеза… Следната недела британското кралско семејство ќе одбележи историски настан, платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора. Во февруари 2022. година, таа стана британски монарх со најдолг мандат во историјата по 70. години на тронот. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

Кому му припаднала куќата на покојната принцеза Дијана, затоа што децата „извисиле“?

Принцезата Дијана е родена во Сандрингам на 1. јули 1961. година, како четврто од петте деца на Џон Спенсер, виконт од Алторп. Кога имала седум години, нејзините родители се развеле. Пред нејзиниот татко да добие старателство, таа со нејзината мајка живеела во Лондон. Кога тоа се случило, таа се преселила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Откриени тајни податоци: Зошто Елтон Џон морал да игра на погребот на Дајана

Неодамна во јавноста стигнаа документи од 2017. година за смртта и погребот на британската принцеза Дијана, а тие објаснуваат дека Елтон Џон бил личноста која морала да свири песна на погребот на неговата сакана принцеза.Пречесниот Весли Кар ја водел службата на погребот на принцезата Дијана, што тој го опишал како …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – 24 ГОДИНИ СВЕТОТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОМИРИ СО ГУБИТОКОТ: Лејди Ди беше обожавана принцеза од народот, а ова се нејзините последни зборови

На 31 август 1997 година, нешто по полноќ, црн Мерцедес удри во тунелот Pont de l’Alma во Париз, бегајќи од папараците, во кој принцезата Дијана трагично го загуби животот. Под неразјаснети околности, автомобилот изгубил контрола и удрил во столб. Реакцијата на Ториевците за кампањата на принцезата Дијана за нагазни мини …

Повеќе »

(ФОТО) НА ПОВИДОК НОВ СКАНДАЛ ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Принцовите се скарале поради мајка им – што ќе се случува на откривањето на статуата на принцезата Дијана?

Принцовите Вилијам и Хари уште во 2017. година објавија дека прославата на 20-годишнината од смртта на нивната мајка Дијана ќе биде на 1. јули 2021. година во градината на палатата Санкен во Кенсингтон. На тој ден, трагично починатата принцеза би го прославила својот 60-ти роденден. Сепак, оттогаш се случило многу …

Повеќе »