(ФОТО) ЗА ВРЕМЕ НА КРАЛСКАТА ПОВОРКА – Кејт Мидлтон со посебен детал и оддаде почит на кралицата Елизабета Втора

Кејт Мидлтон, принцезата од Велс, и оддаде посебна почит на кралицата за време на кралската поворка, во форма на внимателно одбран накит.
На црната јакна беше прикачен брошот на кралицата со дијаманти и бисерни листови, со три бисери во центарот на листот.
Ова не е еден од најпознатите модни додатоци на кралицата Елизабета Втора – напротив, ретко се гледа.
Кралицата го носеше на жолт фустан уште во 1999. година во Сеул, додека Кејт неодамна го покажа кога принцезата од Велс ја посети Белгија.


Тоа е значаен избор не само поради тоа што брошот и припаѓал на кралицата, туку и поради материјалот – бисерите често се носат во периоди на жалост.
За овој избор придонесе изборот на обетки на Кејт, кои претходно ги поседуваше принцезата Дијана.

Кејт ги носеше овие обетки и во Белгија, за комеморациите во Passchendaele.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„На одмор сум, во Скопје сум“ – Настан со најразновидни активности за сите деца

Во организација на општина Центар, од денес започнува големо дружење секој ден со различни активности …