(ФОТО) КРИЗА ВО БРАКОТ – КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО: Раскина еден од НАЈУБАВИТЕ ПАРОВИ на светот! По 13. години повеќе не живеат заедно, а ОВА е причината

Манекенката Жизел Бундхен и американскиот фудбалер Том Брејди, кои се венчаа во 2009. година, минуваат низ тежок период и се соочуваат со брачни проблеми.
– Тие двајца моментално живеат одвоено – изјавил за Си-Ен-Ен извор близок на манекенката.
– Брејди се повлече од НФЛ во февруари, за подоцна да ја смени таа одлука. „Тој зеде единаесет дена одмор од тренинг кампот во август за да се занимава со лични работи“, рекол главниот тренер Тод Боулс.

This image has an empty alt attribute; its file name is zizel-i-brejdi-1.jpg
Во интервју за списанието Elle објавено оваа недела, Жизел рекла дека е загрижена за враќањето на нејзиниот сопруг на теренот откако тој првично се пензионираше минатата зима.
– Ова е многу насилен спорт, а јас имам свои деца и би сакала тој да биде поприсутен. Цело време ги имав овие разговори со него. Но, на крајот, мислам дека секој треба да донесе одлука што му одговара. И тој треба да си ја следи среќата – рекла тогаш таа.
Во вторникот во неговиот „Let’s go!“ подкаст со ко-водителот Џим Греј, Брејди истакнал дека децениите играње во НФЛ имаа влијание врз неговите приоритети.


This image has an empty alt attribute; its file name is zizel-i-brejdi-2.jpg
-Не сум имал Божиќ 23. години и не сум имал Ден на благодарноста 23. години, не сум славел родендени со луѓе за кои ми е грижа кои се родени помеѓу август и крајот на јануари. И не можам да бидам на погреби и не можам да бидам на свадби“, изјавил Брејди.

This image has an empty alt attribute; its file name is tom-brejdi-i-zizel-1.jpg
– Мислам дека доаѓа момент во вашиот живот кога ќе речете: „Знаеш што? Доста ми беше и имам доволно време да продолжам, да преминам на други делови од животот“ – додал тој.


Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Откриени нови детали од истрагата за смртта на актерот Метју Пери: На позната личност и биле одземени мобилниот телефон и лаптопот

Актерот Метју Пери, славниот Чендлер од хит серијата „Пријатели“ беше пронајден мртов во својот дом …