Tag Archives: том брејди

(ФОТО Ди Каприо ја уништи. Го запозна принцот на американскиот спорт и оттогаш трае бајката!

ТОМ БРЕЈДИ потврди дека е најголемиот спортист во Америка. На 44 години го освои седмиот Супер Бол. Тој успеа во ова откако сензационално се пресели од Њу Ингланд Патриотс, со кои играше девет пати во Супер Бол девет пати и освојуваше шест титули, во Тампа Беј Баканерс и ги однесе …

Повеќе »

(ФОТО) SUPER BOWL – Неуништливиот Том Брејди го освои седмиот Супер Бол во кариерата

TAMPA BAY BUCANEERSI во Супер болот ги победиле Канзас Сити со 31:9 и го освоиле вториот наслов во историјата. Брилјирале Том Брејди, кој ја освои својата седма титула во кариерата на 44 години, и одбраната на Баканирс која целосно го затвори Патрик Махомес и ги остави шефовите без ниту еден …

Повеќе »

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Том Брејди се колне во овие трикови за јакнење на имунитетот!

НАЈДОБРИОТ американски играч на рагби (американски фудбал)  во историјата, Том Брејди, е навикнат да го турка своето тело до границите на издржливоста. Но, тоа му успева благодарение на здравите навики што ги следи со години. Тие се особено важни во време на епидемијата на коронавирус која владее низ целиот свет, …

Повеќе »

Жизел Бундцхен и Том Брејди донирале 750.000 оброци за најсиромашните семејства

Откако се преселиле во градот Тампа, Флорида, тие решиле да помогнат… Одлучиле да донираат апри за 750.000 оброци за најсиромашните семејства во новата средина, Флорида. Најуспешниот играч на американски фудбал во историјата, Том Брејди и неговата сопруга, бразилскиот модел Жизел Бундцхен, донирале 750.000 оброци на најсиромашните семејства во Тампа, Флорида. …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОБЛЕМИ НА СЛАВНИТЕ – Додека јавноста мисли дека се во среќен брак, тој јавно признал: “Две години се трудиме да го спасиме она што го имаме”

“Ми напиша писмо кое го чувам и постојано го читам, во кое помеѓу останатото ми кажа дека она што било добро и што функционирало пред 10. години, повеќе не може да функционира бидејќи сме тргнале по различни патишта” Рагби играчот Том Брејди и сопруг на супермоделот Жизел Бундшен изјавил дека …

Повеќе »

(ФОТО) Денес без проблеми, а некогаш сакала да се самоубие: Жизеле Бундцхен во „Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“ ги открива најинтимните детали од својот живот…

Се’ околу мене стануваше кафез, се чувствував како заробено животно и не можев нормално да дишам… Познатата бразилска манекенка Жизел Бундхен, преку својата нова книга со мемоари „Lessons: My Path to a Meaningful Life“ („Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“), открила многу детали од својот приватен живот. Книгата во …

Повеќе »

(ФОТО) Жизел Бундцхен и Том Брејди прославиле годишница од бракот: Манекенката конечно ја покажала својата венчаница!

Познатиот пар со фановите поделил своја фотогрфија од венчавката… Најпознатата манекенка на светот, Жизел Бундцхен и нејзиниот сопруг Том Брејди ја прославиле деветтата годишница од бракот и во таа пригода со своите фанови на Инстаграм поделиле до сега невидена фотографија од својата венчавка. Жизел поставила фотографија на која го бакнува …

Повеќе »