Tag Archives: том брејди

(ФОТО) ТОМ БРЕЈДИ објави фотографии од своите ДВЕ ПОРАНЕШНИ ЉУБОВИ и им се обрати: И’ двете пораки се коментираат, сите имаат да му порачат само ЕДНО!

Том Брејди на Инстаграм објави специјална серија фотографии. На тие слики се неговите две поранешни љубови Жизел Биндхен и Бриџит Мојхахан. Покрај фотографиите, тој објави и пораки во кои им се заблагодарува на важните жени во неговиот живот. Легендата на НФЛ ги има ќерката Вивиен (10) и синот Бенџамин (13) …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Беа „совршен пар“, потоа преку ноќ се’ се распадна: Како изгледа среќно разведена жена!

Бразилската манекенка Жизел Буншен и ѕвездата на американскиот фудбал Том Брејди минатата година ставија крај на својот 13-годишен брак, а одлуката била заедничка. Поранешните љубовници се огласија и на социјалните мрежи за формално раскинување на нивната емотивна врска. Одлуката не била лесна, а убавата Бразилка, како што многумина забележаа, блеска …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) По разводот со Брејди, Жизел „процветала“: Сега си ја враќа старата слава како најпосакувана манекенка

А се започна со кампања за познатиот бренд „Louis Vuitton“… Една од најбараните бразилски манекенки Жизел Бундхен неодамна позираше за промотивна кампања за најновите чанти на брендот. View this post on Instagram A post shared by Louis Vuitton (@louisvuitton) Како што пренесуваат странските медиуми, ова е прво појавување на Жизел …

Повеќе »

(ФОТО) По разводот Жизел Бундцхен има ново момче: Овој спортист го замени Том Брејди

Бразилската манекенка е фотографирана, како што пренесуваат медиумите, со ново момче – инструктор за џиу-џицу. По разводот од Том Брејди, срцето на Жизел Бундцхен го освои уште еден спортист. Имено, Жизел е фотографирана во Који во провинцијата Пунтаренас со Хоаким Валенте, пишува Page Six. Иако не е јасно кога започнала …

Повеќе »

(ФОТО) Жизел Бундхен и Том Брејди се развеле

ТОМ БРЕЈДИ и Жизел Бундхен и’ официјално се развеле. Тие тоа го потврдија со објави на нивните Инстаграм профили. „Неодамна, мојата сопруга и јас го финализиравме разводот по 13 години брак“, напишал Том, додавајќи дека одлуката ја донеле „во пријателски односи и благодарни за времето што го поминале заедно“. „Ќе …

Повеќе »

(ФОТО) КРИЗА ВО БРАКОТ – КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО: Раскина еден од НАЈУБАВИТЕ ПАРОВИ на светот! По 13. години повеќе не живеат заедно, а ОВА е причината

Манекенката Жизел Бундхен и американскиот фудбалер Том Брејди, кои се венчаа во 2009. година, минуваат низ тежок период и се соочуваат со брачни проблеми. – Тие двајца моментално живеат одвоено – изјавил за Си-Ен-Ен извор близок на манекенката. – Брејди се повлече од НФЛ во февруари, за подоцна да ја …

Повеќе »

(ФОТО Ди Каприо ја уништи. Го запозна принцот на американскиот спорт и оттогаш трае бајката!

ТОМ БРЕЈДИ потврди дека е најголемиот спортист во Америка. На 44 години го освои седмиот Супер Бол. Тој успеа во ова откако сензационално се пресели од Њу Ингланд Патриотс, со кои играше девет пати во Супер Бол девет пати и освојуваше шест титули, во Тампа Беј Баканерс и ги однесе …

Повеќе »

Жизел Бундцхен и Том Брејди донирале 750.000 оброци за најсиромашните семејства

Откако се преселиле во градот Тампа, Флорида, тие решиле да помогнат… Одлучиле да донираат апри за 750.000 оброци за најсиромашните семејства во новата средина, Флорида. Најуспешниот играч на американски фудбал во историјата, Том Брејди и неговата сопруга, бразилскиот модел Жизел Бундцхен, донирале 750.000 оброци на најсиромашните семејства во Тампа, Флорида. …

Повеќе »

(ФОТО) Денес без проблеми, а некогаш сакала да се самоубие: Жизеле Бундцхен во „Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“ ги открива најинтимните детали од својот живот…

Се’ околу мене стануваше кафез, се чувствував како заробено животно и не можев нормално да дишам… Познатата бразилска манекенка Жизел Бундхен, преку својата нова книга со мемоари „Lessons: My Path to a Meaningful Life“ („Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“), открила многу детали од својот приватен живот. Книгата во …

Повеќе »