Tag Archives: разделба

(ФОТО) КРАЈ НА ЉУБОВТА – Рис Витерспун открива дека се разведува по 11 години брак: „Овие работи никогаш не се лесни“

Рис Витерспун и нејзиниот сопруг Џим Тот се разведуваат. Двојката ја објави веста на Инстаграм во петокот, само неколку дена пред 12-годишнината од бракот. „Имаме некои лични вести да споделиме… Со големо внимание и обзири ја донесовме тешката одлука да се разведеме“, велат тие во изјавата, „Уживавме во толку прекрасни …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПЕЕЛА ЗА УБИСТВОТО НА БИВШИОТ – Луѓето по бизарното видео загрижени за Шакира: „Ова не е смешно, и треба помош!“

Пејачката Шакира објави малку бизарно видео за Валентин оваа година во кое пее за тоа… Облечена целосно во црно и со џогер во раката, Шакира ја исчистила кујната според текстот на песната „Kill Bill“ на американската кантавтор SZA, во која тема е девојката Невеста и нејзината желба да го убие …

Повеќе »

(ФОТО) ШАКИРА БРУТАЛНО ГО ПОТКАЧИЛА ПИКЕ: Се’ се тресе од нејзината објава! Во неколку реченици ја објаснила ЦЕЛАТА СИТУАЦИЈА, па ПОЕНТИРАЛА

Познатата пејачка Шакира и се обрати на јавноста на првиот ден од 2023 година и испрати, се чини, посилна порака од кога и да е откако се раздели од невенчаниот сопруг Жерар Пике. „Иако нашите рани се отворени во оваа нова година, времето лечи сè. Дури и ако некој нè …

Повеќе »

Две години по смртта на нејзиниот сопруг, пронашла писмо кое ја оставило во шок: „Не би помислила дека напишал нешто такво“

„Веднаш го препознав неговиот ракопис“ Причината зошто толку доцна го пронашла, лежи во тоа што бил скриен на полица, која била покриена со книги. Ова е нејзината исповед: – Го зедов пликот. Немаше име и адреса. Без марка, лесно го отворив. Што ако тоа не беше за мене? Моја куќа, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шакира првпат проговорила за разводот, па објавила тажно видео: „Се обидов да ја скријам ситуацијата“

Шакира и Жерар Пике важеа за хармоничен пар на светската јавна сцена, а потоа решија се да прекинат по 11 години. Шакира (45) неодамна реши првпат јавно да проговори за разделбата со фудбалерот Жерар Пике (35), а истакнала дека и е тешко да зборува за тоа: – Навистина е тешко …

Повеќе »

(ФОТО) КРИЗА ВО БРАКОТ – КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО: Раскина еден од НАЈУБАВИТЕ ПАРОВИ на светот! По 13. години повеќе не живеат заедно, а ОВА е причината

Манекенката Жизел Бундхен и американскиот фудбалер Том Брејди, кои се венчаа во 2009. година, минуваат низ тежок период и се соочуваат со брачни проблеми. – Тие двајца моментално живеат одвоено – изјавил за Си-Ен-Ен извор близок на манекенката. – Брејди се повлече од НФЛ во февруари, за подоцна да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бен Афлек и Џеј Ло лажат за вистинската причина за разделбата? Фановите тврдат: „Виновник е алкохолот!“

Нивниот меден месец штотуку заврши, а Бен Афлек и Џенифер Лопез наводно решиле да се разделат некое време. Фановите се загрижени за уморниот изглед на Бен и имаат теорија за вистинската причина зад разделбата на парот. Уморот на Афлек на меден месец го забележаа папараците, а актерот повторно беше мета …

Повеќе »

(ФОТО) Сите пишуваат за неа: Која е жената која пред да се породи ја остави ѕвездата на Реал Мадрид?

Фудбалерот на Реал Мадрид, Едер Милитао и атрактивната Бразилка Каролина Лима, по повеќе од една година ставија крај на својата љубов. View this post on Instagram A post shared by KAROLINE LIMA. 🦋 (@karolinel) Како што пренесуваат странските медиуми, Лима ја обелоденила веста за нивното раскинување неколку дена по породувањето. …

Повеќе »

(ФОТО) Пријателите на Пике имале прекар за Шакира бидејќи била непријатна: „Не сакаше да му дава пари“

По веста дека Шакира и Пике раскинале, во јавноста почнаа да излегуваат се’ повеќе детали од нивниот приватен живот. Како што открија шпанските медиуми, пријателите на Пике смислиле необичен прекар за неговата сопруга. „Целата придружба на Пике ја нарекуваше Шакира „La Patrona“ (газдарица), бидејќи таа наводно немала многу добар однос …

Повеќе »