(ВИДЕО) „Еден на Еден“ го угости Иван Босиљчиќ!

Неколку дена пред неговите концерти во Скопје и Струмица, популрниот глумец Иван Босиљчиќ специјално долета од Белград за да биде дел од „Еден на Еден“.
Српскиот актер на каучот кај Жаре рецитираше на македонски, а не пропушти ни да запее.

Покрај Босиљчиќ, во недела ќе ја гледаме и неверојатната 90-годишна Добрила Чабриќ, македонската актерка и пејачка, која во моментот „растура“ на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“.
Се’ на се’, не чека нова одлична епизода на „Еден на Еден“, оваа недела, во 18:50 часот на Канал 5.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Театарската претстава „Којзнае зошто?“ вечерва во Дом на млади во Штип

Вечерва, со почеток во 19:30 часот, во Домот на млади во Штип, ќе биде изведена …