(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ дознава: Што велат од Влада за препораката од Европската комисија?

Еминентниот професор Јоци ги има деталите за тоа што се’ може да очекувате оваа недела од новата епизода на „Фчерашни новости“.

Епизодата 30. донесува:
-Саем за советници во Влада
-Што велат од Влада за препораката од Европската комисија
-Нова полициска акција на Алфа и Буби Бета
Гледајте ги новите „Фчерашни новости“ во недела од 20. часот на „Телма“ и во живо на официјалната страница на емисијата на „Фејсбук“.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„На одмор сум, во Скопје сум“ – Настан со најразновидни активности за сите деца

Во организација на општина Центар, од денес започнува големо дружење секој ден со различни активности …