Tag Archives: иван босиљчиќ

(ВИДЕО) „Еден на Еден“ го угости Иван Босиљчиќ!

Неколку дена пред неговите концерти во Скопје и Струмица, популрниот глумец Иван Босиљчиќ специјално долета од Белград за да биде дел од „Еден на Еден“. Српскиот актер на каучот кај Жаре рецитираше на македонски, а не пропушти ни да запее. Покрај Босиљчиќ, во недела ќе ја гледаме и неверојатната 90-годишна …

Повеќе »