Tag Archives: еден на еден

(ФОТО) Антониа Гиговска се пофали со стајлингот за „Еден на еден“ – кај Жаре се појави без долна облека!

Новата сезона на „Еден на еден’ ќе стартува на 6. ноември на Канал 5, а една од гостинките е Антониа Гиговска која на својот профил на Инстаграм се пофалила со стајлингот. За тоа Антониа Гиговска доби скоро 7.000 лајкови и бројни коментари кои не ја штедеа. Младата пејачка, која периодов …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на еден“ го угости Венко Филипче: Зошто министерот станува во 4 – 5 часот наутро?

Министерот за здравство, Венко Филипче му е гостин на Жаре, во новата „Еден на Еден“, во недела од 18.30 на Канал 5. Филипче меѓу многуте лични и професионални приказни, ќе раскаже и за тоа како изгледа еден негов обичен ден. „Се будам околу 4-5 наутро. Така сум попродуктивен“, открива тој. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жаре во „Еден на еден“ открива: Како најлесно да се избориме против коронавирусот?

Екипата на Еден на Еден подготови специјална провомајска емисија, снимена во отвореното студио, во излетничка атмосфера. Жаре цело време ќе врти скара, а гостин му е актерот Гораст Цветковски. Како најлесно да се избориме против вирусот Ковид- 19, знае Бубо Каров. Еден од начините на познатот комичар е дека коронавирусот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Специјална „Еден на Еден – Седи си дома“ со Влатко, Симон, Тамара, Елена, Жељко…

Време е за седење дома па во тој манир и Жаре го сними најновото издание на „Еден на еден“… Симон Трпчески, Влатко Стефановски, Тамара Тодевска, Елена Ристеска, Жељко Самарџиќ од Белград и Јован Јованов од Канада се гости во новата епизода на „Еден на Еден“ наречена „Седи си дома!“. Жаре …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ ЈА ПРОПУШТАЈТЕ „ЕДЕН НА ЕДЕН“ ВО НЕДЕЛА: Шампионска емисија со Новак Ѓоковиќ и „Медена земја“

„Еден во еден“ во недела навистина не смее да се пропушти… Многу оскаровски приказни, но и приказни од нивните патувања низ светот, раскажаа Тамара Котевска и Фејми Даут, креаторите на „Медена земја“ во „Еден на Еден“, а ќе ги гледаме во недела во 18.30 на Канал 5. Интересно е што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Зоран Заев во „Еден на еден“: „Британија си замина – ние да дојдеме на нивното место!“

Во недела, во најновото издание на „Еден на еден“ гостин на Жаре ќе му биде Зоран Заев… Меѓу многуте приватни и професионални приказни, поранешниот премиер раскажал за своите студентски денови, за детството, за семејството, за својата прва работа, за она што најмногу го исполнува во слободно време.На прашањето на Жаре …

Повеќе »

(ВИДЕО) Наум Петрески во „Еден на еден“ открива каде земал бакшиш од 12.000 марки!

Во недела не очекува едно весело и разиграно издание на „Еден на Еден“, со Наум Петрески. Фолк пејачот на Жаре му откри кој бил неговиот најголем бакшиш во кариерата.„Тоа беше многу одамна, во Вевчани. Вечерта земавме околу 12.000 марки и околу 3.500 швајцарски франци“, раскажува Наум.Дел од ова шоу ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Христијан Мицкоски во „Еден на еден“: Политичарот во подруго издание и со откривање на многу тајни!

Отворено и одблизу со политичарот, лидерот, професорот, сопругот, родителот, граѓанинот… Христијан Мицкоски во едно поинакво светло, каков што досега не сте го знаеле. Христијан Мицкоски во недела, на 19-ти јануари во 18.30 на ТВ „Канал 5“ ќе му биде специјален гостин на Жаре Димитровски во шоуто „Еден на еден“. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ален Исламовиќ во „Еден на Еден“ открива: „Немав пари за хотел, спиев во автомобил…“

Жаре во „Еден на еден“ муабетеше со некогашниот фронтмен на бендовите „Бијело Дугме“ и на „Дивље Јагоде“, Ален Исламовиќ на многу интересни теми, а емисијата ќе ја гледаме во недела, на Канал 5 од 18.30. Босанскиот пејач искрено раскажува за неговиот пат до „Бијело Дугме“, за тоа што значи да …

Повеќе »