Tag Archives: тромб

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – НАЈРАНИ СИМПТОМИ КОИ УКАЖУВААТ НА ТРОМБ ВО КРВТА: Овие промени во телото никогаш не треба да се игнорираат!

Кога се формира тромб во телото, се појавуваат овие сигнали Згрутчувањето на крвта или тромб може да бидат крајно опасни по животот, да се шират од крвотокот низ телото и да го нападнат срцето, мозокот и другите органи и да доведат до фатален исход. Кога згрутчувањето на крвта ги затнува …

Повеќе »

Лекарите велат дека ова се 8. знаци на згрутчувања на крвта што не смеете да ги игнорирате

Згрутчувањето на крвта може да значи големи проблеми, особено ако се појават во длабоки вени во близина на вашите мускули. „Кога згрутчувањето на крвта се формира длабоко во системот, тие можат да бидат болни и опасни“, изјавил д-р Луис Наваро за списанието Men’s Health. Овој тип на тромб се нарекува …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена причината за ненадејната смрт на бремената 36. годишна инфлуенсерка

Инфлуенсерката Емили Мичел почина ненадејно во 16-та недела од бременоста со своето петто дете. Таа почина за време на појадокот, три дена пред Божик, а нејзиниот сопруг Џо сега објави дека причина за смртта е белодробна емболија, или блокирање на пулмоналната артерија од тромб.   View this post on Instagram …

Повеќе »

(ВИДЕО) Смртта од корона на 24-годишна пациентка од тетовско Јегуновце предизвика многу непознаници кај лекарите

Неколку случаи на опасниот вирус во земјава покажаа дека КОВИД-19 не ги поштедува ниту младите. Од домашно лекување со инфузии до откачен тромб од бели дробови. И јавноста и здравствената фела изненадени како 24-годишната девојка од тетовско Јегуновце која немала хронични болести – сепак му подлегнала на корона вирусот. Првите …

Повеќе »