Tag Archives: шакира

(ФОТО) ПРИРОДНО ИЗДАНИЕ – Шакира со синовите во Мексико, многумина ја пофалиле бидејќи немала ниту трошка шминка

Поп ѕвездата Шакира моментално престојува во Мексико со своите синови, а тие се фотографирани како се забавуваат на плажата Кабо Сан Лукас. Многу корисници на социјалните мрежи го пофалиле нејзиното целосно природно издание.Додека многу светски ѕвезди се обидуваат во секое време да изгледаат апсолутно совршено со помош на шминка, Шакира …

Повеќе »

(ФОТО) АНТОНИО ДЕ ЛА РУ ЈА ТУЖЕЛ ЗА 250. МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Каде е денес бившиот на Шакира со кој била во врска 10 години?

Пред Шакира да најде „безбедно засолниште“ со Жерар Пике, таа била во врска со Антонио де ла Руа (48). А сега, кога нејзиниот живот е под будното око на медиумите поради неодамнешното раскинување со познатиот фудбалер, многумина се прашуваат што се случи со поранешниот Антонио на Шакира по раскинувањето и …

Повеќе »

(ФОТО) ПО РАСКИНУВАЊЕТО СО ПИКЕ – Шакира е фотографирана насмеана и расположена во друштво на згоден маж

Колумбиската пејачка Шакира е фотографирана во друштво на згоден маж со кој го поминала денот сурфајќи. Откако ја раскина долгогодишната врска со фудбалерот Пике поради неговото наводно неверство, Шакира од папараците беше снимена видно вознемирена и замислена. Сепак, на најновите фотографии Шакира е насмеана и среќна додека одела на сурфање …

Повеќе »

(ФОТО) Пријателите на Пике имале прекар за Шакира бидејќи била непријатна: „Не сакаше да му дава пари“

По веста дека Шакира и Пике раскинале, во јавноста почнаа да излегуваат се’ повеќе детали од нивниот приватен живот. Како што открија шпанските медиуми, пријателите на Пике смислиле необичен прекар за неговата сопруга. „Целата придружба на Пике ја нарекуваше Шакира „La Patrona“ (газдарица), бидејќи таа наводно немала многу добар однос …

Повеќе »

ПРЕСВРТ ВО СЛУЧАЈОТ КОЈ ГО СЛЕДИ ЦЕЛИОТ СВЕТ: Пике не ја изневерил Шакира, пејачката имала други причини за „бегство“

Љубовната приказна на Шакира и Пике доби нов контекст, откако се појави информацијата дека фудбалерот наводно не ја изневерил пејачката. Шпанскиот новинар Хозе Антонио Авилес во емисијата „Вива ла Вида“ изјавил дека е сигурен дека спорното неверство не се случило. Тој вели дека нивната врска била од „отворен“ тип, но …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира завршила во Брза помош: „Само сакав да ве известам…“

Колумбиската пејачка Шакира, која неодамна потврди дека ја раскинува 12-годишната врска со играчот на Барселона, Пике, открила зошто завршила во амбулантно возило каде ја снимиле папараците. Имено, 45-годишната пејачка открила дека нејзиниот татко Вилијам Мебарак Шадид доживеал незгоден пад и завршил во болница. „Добив бројни пораки за загриженост затоа што …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласиле Шакира и Пике – ставиле точка на гласините!

Светските медиуми изминативе денови пишуваа за разделбата на пејачката и фудбалерот, како и дека разделбата е поради прељуба и дека Пике ја изневерил Шакира со 20-годишната хостеса. Шакира и Пике решиле да стават крај на гласините и испратиле заедничко писмо. Тие објавија дека по 12. години врска, и две деца …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ Е СЕКОЈ ЗА ВО КУЈНА: Кога Шакира им прави палачинки на синовите !

До неодамна познатата Шакира ретко објавуваше фотографии на своите синови Саша и Милан на социјалните мрежи. Затоа ова видео прикажува вистинска мала забава во кујната направена од мама, осумгодишниот Милан и шестгодишната Саша како прават палачинки (поточно, американски палачинки, или „pancakes“). Забавно и весело видео е снимено додека палачинките на …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира проговорила за борбата против депресијата: „Децата не можеа да ме гледаат!“

Лекарите ја советувале да оди на операција на гласните жици, но нејзиниот глас се вратил пред да замине под ножот Латино-sвездата Шакира имала сериозни проблеми со гласните жици пред четири години, а дури сега проговорила за тој тежок период. Сериозно оштетување на гласните жици, вели таа, ја довело до депресија. …

Повеќе »