Tag Archives: шакира

(ВИДЕО) Шакира со настапот на „Супер Бол“ станала главна тема на шеги!

Полувремето на Супер Бол ниту оваа година не ги разочарало гледачите. Жешките настапи на Шакира и Џеј Ло ја запалиле публиката, а сите забележале еден необичен детал од перформансот на Шакира. Пред на сцената да и се придружи Џеј Ло, Шакира извела потег со јазикот кој станал вирален хит. If …

Повеќе »

(ВИДЕО) Петка како куќа: Антонија Гиговска вечерта на „Пинкови ѕвездички – Сите ѕвезди“ ја затворила на вистински начин!

Антонија избрала вистинска мерка за оваа имитација… Феноменалната ноќ во „Пинкови ѕвездички – Сите ѕвезди“ во која учесниците имале задача да имитираат домашни или странски изведувачи, повторно ја затворила Антонија Гиговска. Таа ја испеала „Whenever, Wherever” и се обидела во потполност да ги долови ликот и делото на Шакира. Антонија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рафа се опуштил на концертот на Шакира во Торонто!

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал,го искористил слободниот ден на Роџерс купот да се опушти на концертот на Шакира во тој град. Рафа, заедно со членовите на неговиот стручен штаб, тренерот Френсис Роиг и физиотерапевтот Рафаел Мајме, бил доста опуштен во „Скотијабанк арената“. 🎶🕺 @rafaelnadal disfrutando #ShakiraToronto #ElDoradoWorldTour #Toronto #Chantaje #RafaNadal #Nadal …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сакате задник како Шакира:Правете ги овие вежби и ќе бидете воодушевени!

Колумбиската пејачка Шакира плени со својот изглед, а нејзината вајана фигура „го поматува“ разумот на мажите ширум светот. Кога ќе го погледнете нејзиното тело сигурно не би помислиле дека после две породувања изгледа така. Нејзиниот тренер, Ана Кајсер, поделила видео со вежби со кои Шакира го обликува својот задник. „Тука …

Повеќе »

(ФОТО) Слободата нема цена: Шакира ја платила 25. милиони долари!

Не ретко се вели дека слободата нема цена, а се чини според тоа се повела и популарната пејачка Шакира која без проблем си го платила долгот кон Шпанија… По проблемите со кои се соочи Шакира, а се однесуваат на затајување данок за што ја обвинија шпанските власти, Колумбијката даде огромна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новиот видео запис на Шакира и Малума за 5. дена има скоро 20. милиони прегледи

По хитот „Chantaje“ Шакира и Малума повторно се здружија и снимија видео запис за песната „Trap“. Видеото за само еден ден имаше 7 милиони прегледи на Youtube, а сега речиси 20 милиони прегледи. Инаку, спотот е снимен во црно – бела екранизација, а во продолжение можете да го погледнете најновото …

Повеќе »

(ФОТО) Здравствената состојба на Шакира многу полоша – одложени сите концерти!

„Се надевав дека гласните жици ќе ми се опорават, но на повредата и треба подолго време за да зарасне“ Колумбиската пејачка Шакира преку порака на своите профили на „Инстаграм“ и „Фејсбук“ им се извини на своите фанови што ќе мора да ја одложи турнејата „Ел Дорадо“ до јуни 2018. година …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Шакира и Пике со синовите: Љубовта е сеуште присутна!

Пред неколку месеци се шушкало дека парот повеќе не е заедно поради зависноста на Пике од коцкање. Меѓутоа само неколку дена подоцна фудбалерот објавил Инстаграм сторија од пробана на Шакира и така на сите им ставил до знаење дека нивната шестгодишна љубов сеуште трае. А, и последните фотки од семејството, …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира ја откажала светската турнеја „Ел Дорадо“поради влошено здравје!

Познатата пејачка боледува од тешко воспалување на гласните жици, но состојбата се влошила, а се смета дека лекувањето ќе потрае подолго… Пред извесно време се шпекулираше дека Шакира има проблеми со здравствената состојба, но пејачката изјави дека се работи за нешто минливо. Иако Шакира откажа неколку концерти, таа била подготвена …

Повеќе »