Tag Archives: шакира

(ФОТО) Како Шакира ќе се справи со ова: Пике и Клара го чекаат своето прво дете, еден детаљ ги издал

Страстите во врската на Жерар Пике, Шакира и Клара не стивнуваат. Откако се дозна која е вистинската причина за разделбата на фудбалерот и пејачката по десет години и две деца, сиот валкан веш го виде светлото на денот. Шакира најави вистинска војна кога се појави нејзината нова песна во која …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО)Шакира и Пике денеска слават роденден: Пејачката подготвува невиден подарок

Светски популарната пејачка, а може да се каже и танчерка, денеска слави роденден! Интересен податок е дека нејзиниот поранешен партнер, Жерар Пике, слави роденден на истиот ден. Веќе неколку дена се шушка дека е подготвен подарок за одмазда. Како што пренесуваат светските медиуми, Шакира подготвува уште една одмазда за популарниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појави грозоморно видео на кое мајката на Пике ја напаѓа Шакира: Ја фатила за лицето, Пике се’ гледал!

На социјалните мрежи се појави видео кое открива колку биле лоши односите меѓу Шакира и мајката на Пике, Монсерат Бернабеу. Откако беше откриено дека Шакира на својот балкон чува кукла вештерка која покажува кон куќата на поранешната свекрва, многумина ја нападнаа велејќи дека не треба да ја вмешува мајката на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жерар Пике уште еднаш ги исмеал Шакира и нејзината песна, на работа се довезол во Твинго

ЖЕРАР ПИКЕ уште еднаш ја исмејувал својата поранешна партнерка Шакира и нејзината нова песна која за само еден ден беше преслушана 63 милиони пати. На социјалните мрежи се шири видео во кое фудбалерот доаѓа на работа во Твинго, автомобилот кој Шакира го користела во песната како метафора за новата девојка …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОЈНАТА ПРОДОЛЖИЛА ВО ЕМИСИЈА – Пике и неговите пријатели ја исмејувале Шакира и нејзината нова песна: „Casio сега е наш спонзор“

Жерар Пике во својата емисија ја исмејувал својата поранешна партнерка Шакира и нејзината нова песна која за два дена собра 90 милиони прегледи. Имено, Пике основал лига во која инфлуенсери и поранешни фудбалери играат фудбал под наслов „The Kings League“. „Имам голема најава. Casio ни подари часовници. Имаме договор со …

Повеќе »

(ФОТО) САГАТА ПРОДОЛЖУВА – ПОРАНЕШНА СВЕКРВА ЗАСТАНАЛА НА СТРАНАТА НА ШАКИРА? Мајката на Пике избрала страна ВО ВОЈНАТА на бившите сопружници! Со ова му го гризнала срцето на синот!

Откако Шакира објави песна во која го прозва својот поранешен партнер Жерар Пике, нивните многубројни обожаватели се поделени во два табора – оној кој ја поддржува пејачката и оној кој го поддржува поранешниот фудбалер. Изненадувачки, мајката на Пике, Монсерат Бернабеу, се чини дека е на страната на нејзината поранешна снаа. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хаос на мрежите – Шакира ја нападна машкоста на Пике: „Си замени Ферари за Твинго“

Шакира не престанува да му задава удари на Жерар Пике, а со новата песна јасно стави до знаење дека не ни и е ниту до колена. Колумбиската поп пејачка уште еднаш ги искористи своите вокални способности за да му покаже на целиот свет кој е всушност Жерар Пике. Еден ред …

Повеќе »

(ФОТО) ШАКИРА БРУТАЛНО ГО ПОТКАЧИЛА ПИКЕ: Се’ се тресе од нејзината објава! Во неколку реченици ја објаснила ЦЕЛАТА СИТУАЦИЈА, па ПОЕНТИРАЛА

Познатата пејачка Шакира и се обрати на јавноста на првиот ден од 2023 година и испрати, се чини, посилна порака од кога и да е откако се раздели од невенчаниот сопруг Жерар Пике. „Иако нашите рани се отворени во оваа нова година, времето лечи сè. Дури и ако некој нè …

Повеќе »

(ФОТО) Далеку од гламурот и настапите: Никој не ја препознал Шакира

Познатата пејачка слободното време го поминува со синовите и не го крие воодушевувањето. Заедно со синовите Милан и Саша, Шакира поминува квалитетно време во Рим и ги запознава децата со знаменитостите на овој прекрасен град. View this post on Instagram A post shared by SHAKIRA ESTOY AQUI . Club Fans …

Повеќе »