Tag Archives: шакира

(ВИДЕО) ОДБЕЛЕЖАА ГОЛЕМ НАСТАН – Ги одбравме химните на Светското првенство низ годините, од кои некои се хитови кај публиката и денес

Светското првенство официјално започнало во 1930 година, но дури 60 години подоцна ФИФА почна да ги прифаќа песните што ќе станат официјални химни на глобалниот фудбалски турнир, кој се одржува на секои четири години. Ги одбравме хитовите кои ги одбележаа изминатите години. Без разлика која од нив била најпопуларна и …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБИЛА МИЛИОН ЛАЈКОВИ – Шакира блеснала во проѕирен фустан, луѓето се согласуваат: Тоа е вистински „одмазднички фустан“

Откако се дозна за прекинувањето помеѓу Шакира и нејзиниот долгогодишен партнер Пике, огромното мнозинство од јавноста застана на страната на колумбиската пејачка и секојдневно и пишува пораки за поддршка на социјалните мрежи. Шакира сега се појави и во новата кампања на модната куќа Burberry, а на својот Инстаграм сподели фотографија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шакира е суперхерој: Пејачката му помага на својот татко да застане на нозе, па ги исполнува соништата на своите деца

Зад колумбиската пејачка Шакира е година од пеколот. Жерар Пике ја изневерил со помлада, потоа официјално раскинале, а потоа почнал да излегува со нова девојка и ја претставил на светската јавност во екот на битката за старателство со Шакира. Дека неволја никогаш не доаѓа сама од себе – таткото на …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ СЕ ВРАЌА, СЕ СЕ ПЛАЌА – КАРМАТА ДОШЛА И ПОРАНО ОТКОЛКУ ШТО МИСЛЕВМЕ: Шакира му се ОДМАЗДИ на Пике, а не мораше ниту прст да крене! Сите му се СМЕАТ!

На секои неколку дена славниот шпански фудбалер ќе биде принуден да го носи името на жената со која помина 12 години, а потоа и го скрши срцето. Како што пренесуваат европските спортски медиуми, Жерар Пике во иднина би можел двапати неделно да носи маица на која пишува – Шакира! Имено, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шакира првпат проговорила за разводот, па објавила тажно видео: „Се обидов да ја скријам ситуацијата“

Шакира и Жерар Пике важеа за хармоничен пар на светската јавна сцена, а потоа решија се да прекинат по 11 години. Шакира (45) неодамна реши првпат јавно да проговори за разделбата со фудбалерот Жерар Пике (35), а истакнала дека и е тешко да зборува за тоа: – Навистина е тешко …

Повеќе »

БОЛНА ИСПОВЕД НА ШАКИРА ПО БРОЈНИТЕ ИЗМАМИ НА ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ: „Тешко ми е да зборувам, ова е најлошиот период во мојот живот!“

Првата исповед на Шакира по изневерувањето на поранешниот сопруг никого не остава рамнодушен! По 11. години врска и две заеднички деца, фудбалерот Жерар Пике и латино дивата Шакира решија да стават точка на својата љубов летово, на општо изненадување на светската јавност. Но, зачестените измами на спортистот изгледа одлучиле… Пејачката …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШАКИРА ДОБИЛА СТРАТЕЛСТВО НА СИНОВИТЕ, А ЕВЕ ШТО РЕКОЛ СУДОТ ЗА ДАНОЧНОТО ЗАТАЈУВАЊЕ: Му пркоси на Пике, ги пакува децата и оди во Мајами!

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике преку својот адвокатски тим објави соопштение како предупредување до медиумите и папараците кои континуирано објавуваат „непроверени информации“ за него и за целото раскинување со поп пејачката Шакира. – Пишувањето на некои медиуми и папараци е континуирано, принудувајќи го нашиот клиент да ја промени својата секојдневна …

Повеќе »

ШАКИРА ГРАДИ ЅИД ОКОЛУ КУЌАТА ДА НЕ ГИ ГЛЕДА ПОРАНЕШНИОТ СВЕКОР И СВЕКРВА: Не сака да има контакт со нив, а еве што испланирала!

Раскинувањето на пејачката Шакира и шпанскиот фудбалер Жерар Пике ги откри грдите детали од нивната нарушена врска, а според шпанска Marca, пејачката сака одвоен простор од родителите на бившиот партнер.Имено, куќата во која живеел парот е поврзана со соседните куќи наменети за родителите на Шакира и Пике, со кои делат …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира со насмевка слетала во Мајами со синовите Саша и Милан откако обвинителите побарале ѕвездата да отслужи осумгодишна затворска казна поради „даночна измама“ од 23.000.000 евра

Шакира изгледала безгрижно и опуштено додека се пристигнала во Мајами оваа недела и покрај тоа што се соочи со сериозни правни проблеми во врска со даноците.Пејачката на Hips Don’t Lie беше забележана како пристигнува на аеродромот во Мајами во придружба на нејзините два сина Милан (9) и Саша (7), кои …

Повеќе »