Tag Archives: плажа

(ФОТО) Џеј Ло на плажа: Фотографии без фотошоп и филтри

Џенифер Лопез (51) е фатена од папараците на плажа и ја покажала својата заводлива линија. Популарната латино пејачка носела едноделен црн костим за капење кој ја истакнувал нејзината фигура, а кога го свртела грбот, глетката на нејзиниот обликуван задник ги полудела сите. Секој веќе знае дека Џенифер работи напорно на …

Повеќе »

(ФОТО) Некогаш најсекси мажот на светот потполно се запуштил: ДиКаприо ужива на плажа и не се грижи за изгледот!

Сцената беше уште помалку привлечна поради панталоните што делумно му паднаа од половината… Можеби е ноември, но Леонардо ДиКаприо (45) не се откажува од омиленото летно поминување на времето. Славниот актер, кој утре ќе го прослави својот 46-ти роденден, поминал пријатно време дружејќи се на плажата во Малибу со својата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакал да извлече заглавен Масерати а потоа се случило нешто сосема неочекувано…

MASERATI бил заглавен на плажа во песок, што може да тргне наопаку? Попаметните луѓе зборуваа за еволуцијата на човекот, но практичното снаоѓање во просторот и времето се најдобрите показатели за тоа од каде сме дојдени и каде одиме. И приказната оди вака. Некој не размислуваше премногу, па се упати кон …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Капачите се преплашиле кога виделе што допливало на плажата

Плажите во јужноафриканскиот град Дурбан се затворени поради коронавирус, а храбрите пливачи се преплашиле од неочекуван посетител. На плажата е снимена црна мамба долга два и пол метри, една од најпознатите отровни змии во светот. Снимките се споделиле на социјалните медиуми, а на нив се гледа змијата што се бори …

Повеќе »

(ФОТО) Плажа, Сонце и стомачето на Леонардо ДиКаприо

Холивудската sвезда Леонардо Ди Каприо е фотографиран како го поминува времето со семејството на плажата во Малибу. Американските медиуми го спомнаа неговиот опуштен стомак, изјавувајќи дека тој за време на карантинот добил неколку килограми, но дека тој сè уште важи за еден од најзгодните момци на сцената. Тој бил на …

Повеќе »

(ФОТО) СИЛВЕСТЕР СТАЛОНЕ СЕ ОПУШТИЛ: „ФАТЕН“ на плажа со сопругата и ќерката – Не се знае која подобро ИЗГЛЕДА!

Актерот Силвестер Сталоне одбележа ера на акционите филмови, а сега се обидува да помине што е можно повеќе слободно време со семејството. Имено, актерот е виден на плажа во Малибу со сопругата, поранешната манекенка Џенифер Флавин и една од неговите три ќерки, средната Систин. Силвестер пуштли стомак и брада, а …

Повеќе »

 (ВИДЕО) Масовна тепачка на плажа: Одбиле да се поместат па ги нападнале полицајците со чадори!

Бесната толпа не бирала со што ќе удри… Неверојатен инцидент се случил на плажата Бланкенберг во Белгија, позната по тоа што на неа доаѓаат претежно семејства со деца. За време на викендот, таму дошле околу 50. пијани момци, кои направиле хаос од почетокот и правеле врева. Бидејќи некој од мирните …

Повеќе »

Несекојдневен случај во Италија: Австријка се породила на плажа – не знаела дека е бремена

Туристка која со семејството била на одмор во Италија, се породила на плажа, без претходно да знае дека е бремена. Криејќи се со своите две деца и сопругот од сонцето во сенка на плажа, 45-годишната Австријка почувствувала дека не и е добро, пишува порталот „Wanted In Milan“. Жената отишла во …

Повеќе »

ИСЧЕЗНАЛЕ ПРЕД ТРИ ДЕНА – Големиот „СОС“ натпис на плажата ги спасил изгубените морнари на далечниот остров

Тројца изгубени морнари кои се насукале на еден мал далечен остров во западниот дел на Тихиот океан, беа спасени откако спасувачите го забележале големиот натпис „СОС“ напишан од морнарите на плажа. Морнарите минале три дена на островот Пикелот во Микронезија пред да бидат пронајдени од австралиски и американски воени авиони, …

Повеќе »