Tag Archives: плажа

(ФОТО) СЕ ВРАТИЛА НА МАНЕКЕНСТВОТО – Не тагува по разводот: Жизел Бундхен ги привлече погледите во целосно проѕирен фустан

Се чини дека познатата манекенка Жизел Бундхен максимално ужива по разводот со Том Брејди, а неодамна самоуверено им позираше на фотографите во оскуден фустан на плажата во Мајами. Убавата 42-годишна Бразилка носеше проѕирен црн фустан со само црна танга одоздола. Минувачите и капачите љубопитно ја гледаа оваа снимка, но тоа …

Повеќе »

Урнебесното видео е хит на Инстаграм, совршено покажува како изгледа секој татко на плажа

На социјалните мрежи кружи смешно видео кое одлично покажува како изгледаат татковците кога се на плажа. Речиси сите се во иста поза, а колку подолго го гледате видеото, толку е подобро. 😃 View this post on Instagram A post shared by PubiPosts (@pubiposts) Фото: Принтскрин/Instagram

Повеќе »

(ФОТО) ХИТ ПАПАРАЦО – ЧАРЛ И КАМИЛА ФАТЕНИ ВО КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ: Невидени ГОЛИ ФОТОГРАФИИ од кралот и кралицата! Се опуштиле, не ги интересирале папараците

Членовите на британското кралско семејство ретко се гледаат во костими за капење. Во нивниот случај, тоа значи еднаш на неколку години. Причината се нивните позиции и должности, но и тоа што одморите им се одвиваат далеку од очите на јавноста. Меѓутоа, сегашниот крал Чарлс Трети и сопругата кралица Камила Паркер …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонска работа – на плажа во Љубаништа, меѓу деца, си ги капат кучињата

Една наша читателка ни испрати видео на кое се гледа како сопственици на домашни миленици со шампон си ги капат кучињата – на плажа…Случката е од плажа во Љубаништа…Иако биле опоменати да не им ставаат шампон на кучињата и да ги капат заедно со други туристи и деца, сопствениците се …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИРОДНО ИЗДАНИЕ – Шакира со синовите во Мексико, многумина ја пофалиле бидејќи немала ниту трошка шминка

Поп ѕвездата Шакира моментално престојува во Мексико со своите синови, а тие се фотографирани како се забавуваат на плажата Кабо Сан Лукас. Многу корисници на социјалните мрежи го пофалиле нејзиното целосно природно издание.Додека многу светски ѕвезди се обидуваат во секое време да изгледаат апсолутно совршено со помош на шминка, Шакира …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШЕН МОМЕНТ СНИМЕН НА КАМЕРА! Огромна ајкула скока од морето на само неколку метри од децата: „Ова е БОЛНО!“

Уште една огромна ајкула е видена оваа недела по серијата напади! На социјалните мрежи се појави неверојатно видео, а луѓето останаа шокирани од ваквото однесување на морскиот ѕвер! На него се гледа огромна ајкула која скока од океанот и се врти како делфин кој прави трик. Тоа беше снимено од …

Повеќе »

(ФОТО) „Ова треба да се патентира“: Комична сцена од хрватска плажа предизвика лавина коментари

Кога започнува сезоната на годишни одмори и фотографии од плажите, уште еднаш се изненадуваме од тоа колку се креативни луѓето и што им паѓа на памет да се заштитат од сонцето. Фотографијата објавена на Фејсбук, на страницата „Дневна доза на просечен Далматинец“ насмеа илјадници корисници, а не е тешко да …

Повеќе »

(ФОТО) Социјалните мрежи ГОРАТ ЗА СОВЕТОТ за чување на основните работи на плажа – еве како да ги сокриете од крадците…

Луѓето смислуваат разни трикови, па на социјалните мрежи се појави несекојдневен трик кој предизвикал бројни коментари. Станува збор за совет „како да не ви ги украдат работите на плажа“, па пакувањето на работите во пелена послужило за таа намена. Трикот предизвикал лавина од смеа на Фејсбук, во групата „Live from …

Повеќе »

(ФОТО) Сцена од плажа во Далмација станала хит на Фејсбук, веднаш ќе видите зошто!

Фотографијата на популарната Фејсбук страница „Дневна доза на просечен Далматинец“ им се допаднала на над 5.000 луѓе и сите се согласуваат дека пешкирите дефинитивно се прескапи. 😆     Фото: Принтскрин/Facebook

Повеќе »