(ВИДЕО) Сакал да извлече заглавен Масерати а потоа се случило нешто сосема неочекувано…

MASERATI бил заглавен на плажа во песок, што може да тргне наопаку?
Попаметните луѓе зборуваа за еволуцијата на човекот, но практичното снаоѓање во просторот и времето се најдобрите показатели за тоа од каде сме дојдени и каде одиме. И приказната оди вака. Некој не размислуваше премногу, па се упати кон песочната плажа во скапиот Масерати. Не требало многу време за да Ghibli потоне во песокот и да се заглави.
И една лоша одлука обично доведува до друга, уште полоша. И наместо да го извлечат од песок со мало влечење, тие, откако го врзале јажето на пропишан начин, ја направија најлошата можна работа. Тие ја повлекоа шипката за влечење околу неносливиот дел, да не кажеме за браникот, а потоа камионетот започнал многу нагло со извлекувањето, скоро со полна сила.
Погледнете што се случило понатаму во видеото подолу.


Don’t think Maseratis work too good in the soft sand😂😂


Gepostet von Ian Boicos am Mittwoch, 30. September 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Galaxy AI во рацете на 8,8 милиони луѓе: Револуцијата со вештачката интелигенција навистина сега започнува

Од Ник Портер (Nick Porter), потпретседател на Одделот за MX производи, стратегија и комерција, Samsung …