Tag Archives: плажа

(ФОТО) СУРОВИ КОМЕНТАРИ – Лана Дел Реј повторно мета на критики за изгледот: Што и се случува?

Американската пејачка Лана Дел Реј поради својот изглед повторно се најде на мета на критики од бројни корисници на социјалните мрежи. Папараците ја фотографирале додека уживаше на плажа во Рио Де Жанеиро со своите пријатели. Набрзо на Твитер следеа сурови коментари од нејзините фанови кои веруваат дека таа има проблеми …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоковиќ урнебесно го имитирал Медведев, а потоа го повикал својот син Стефан да излезе на теренот

Ноле играше мини тенис во Монте Карло Еден ден откако со семејството го следеше дуелот помеѓу Монако и Партизан во Евролигата, најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ учествуваше на промоцијата на Мастерсот во Монте Карло, кој започнува во понеделник! Во друштво на Јаник Синер, потенцијалниот ривал во четвртфиналето на турнирот, Ѓоковиќ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Една од омилените плажи во Грција летово ќе биде затворена за туристи

Плажата Навагио (Navagio) на островот Закинтос, позната по бродоломот, летово ќе биде затворена за посетители, односно капачи и туристи поради страв од дополнителни одрони. Одлуката за забрана на пристапот до плажата Наваѓо од тим експерти од Организацијата за антисеизмичко планирање и заштита (ОАСП), било препорачано, по посетата на локацијата на …

Повеќе »

(ФОТО) Оптичка илузија која ги збуни луѓето на интернет: Дали на фотографијата е плажа или автомобил?

Оваа оптичка илузија ги збуни луѓето на интернет. Додека едни пишуваат дека на фотографијата гледаат плажа, други тврдат дека на сликата има автомобил. Луѓето се поделени. Некои се убедени дека на фотографијата се гледа песочна плажа направена за време на невреме, додека други гледаат оштетена врата од автомобилот. Сликата беше …

Повеќе »

Татко на плажа го учел синот да вози велосипед и сите ги воодушевил со своето однесување. Погледнете го трогателното видео!

Луѓето на социјалните мрежи беа воодушевени од убав момент кој некој го фатил на плажа. Човек решил да го научи синот да вози велосипед, а откако момчето успеало, следел момент кој на сите им донесе насмевка. Речиси сигурно ќе се чувствувате малку подобро по ова видео! 🥰 View this post …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО ЗАИНТРИГИРА ЦЕЛИОТ СВЕТ – Решена мистеријата за топката што се појави на јапонска плажа: „Се обидов да ја турнам, но…“

Полицијата и жителите на еден јапонски крајбрежен град биле изненадени од појавата на голема железна топка која била исфрлена на брегот на локалната плажа. Извесен период се шпекулираше што би можело да биде, а потоа се утврди дека се работи за најобична пловка. Железна топка со дијаметар од еден и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мистериозна топка ја кренала цела земја на нозе: Специјалците итно ја затвориле околината

Јапонската полиција го забранила пристапот до плажата во градот Хамаматсу, откако на неа била пронајдена сомнителна топка. Јапонската полиција го забранила пристапот до плажата Еншухама во градот Хамаматсу, јапонската префектура Шизуока. Имено, пристапот до овој простор е забранет бидејќи на брегот била пронајдена сомнителна топка со големина од околу метар …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКОЈА ЧЕСТ – ТЕЖИ 100 КГ И НОСИ „МАИЧКИ“ И МИНИЈАТУРНИ БИКИНИ: Оваа актерка е ОЛИЦЕТВОРЕНИЕ НА САМОДОВЕРБА и пркоси СО својот ОПУШТЕН СТОМАК и ЦЕЛУЛИТ

Познатата актерка Барби Фереира, која публиката најмногу ја сакаше преку популарната серија „Еуфорија“, се одмора од обврските и моментално се одмара во сончевото Рио со своите пријателки. Очекувано, папараците внимателно ја следеле, а откако нејзините фотографии ги преплавија мрежите, коментарите беа поделени. Од една страна имало и такви кои аплаудираа …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ВРАТИЛА НА МАНЕКЕНСТВОТО – Не тагува по разводот: Жизел Бундхен ги привлече погледите во целосно проѕирен фустан

Се чини дека познатата манекенка Жизел Бундхен максимално ужива по разводот со Том Брејди, а неодамна самоуверено им позираше на фотографите во оскуден фустан на плажата во Мајами. Убавата 42-годишна Бразилка носеше проѕирен црн фустан со само црна танга одоздола. Минувачите и капачите љубопитно ја гледаа оваа снимка, но тоа …

Повеќе »