Tag Archives: плажа

(ФОТО) ИМ СЕ СПРОТИВСТАВУВА НА ГОДИНИТЕ – На изгледот би и позавиделе и двојно помлади девојки! Глумицата на прагот на 6. деценија изгледа феноменално!

Кој би рекол дека се приближува до 6-та деценија Врз основа на изгледот на Џенифер Гарнер, никогаш не би рекле дека оваа актерка има 48. години. Честопати е прогласувана за најубава жена, но изгледа дека со годините изгледа подобро. Таа го украла целото внимание кога одела по плажа во едноделен …

Повеќе »

(ФОТО) КЕТИ ПЕРИ: Со „стомак до заби“ ужива на плажа!

Пејачката Кети Пери во март годинава објави дека е бремена со актерот Орландо Блум. Таа на фановите тоа им го соопшти со новата песна „Never Worn White“ каде на последната сцена позираше во полушроѕирен фустан со рацете на стомакот. Во текстот на песната, пејачката се обратила до својот свршеник на …

Повеќе »

(ФОТО) УМЕТНОСТ НА ПЛАЖА – Фасцинантно: Од камчиња тиа создаваат вистински уметнички дела!

Ако сте еден од оние луѓе кои сакаат да собираат камчиња на плажа, можеби овие фотографии ќе ве инспирираат да пробате да направите нешто фасцинантно со нив. Можеме да ги користиме камењата на различни начини и да направиме разни украси од нив. Тие можат да бидат вистинска забава за целото …

Повеќе »

ПРОПИСИ – ГО ПРЕБРОЈУВАЛЕ СЕКОЈ ГОСТИН: Поради 17. капачи вишок затвориле плажа во Атина – Газадата мора „дебело“ да плати!

Поради непочитување на здравствените протоколи и мерки, плажа покрај Атина и три барови до плажата биле затворени. Затворањето е пропишано на 15. дена, додека сопствениците ќе платат казна од 7.000 евра за непочитување на лимитот на бројот на гости. Според здравствените протоколи во Грција, донесени поради пандемијата на вирусот „Ковид-19“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ’ ОБЈАВЕНО НА ТИК ТОК – ЗА ВРЕМЕ НА ПРОШЕТКА ТИНЕЈЏЕРИ НАШЛЕ СОМНИТЕЛЕН КУФЕР: Кога го отвориле веднаш повикале полиција!

Кога група тинејџери шетале по брегот на Сиетл, наишле на куфер, меѓутоа, не можеле ни да сонуваат дека внатре има остатоци, по што повикале полиција. Одвратното откритие е објавено и на платформата TikTok. Полицијата во Сиетл соопштила дека е пронајден куфер кој содржи човечки остатоци. „Нешто трауматично се случи што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Изгледал како обичен ден на плажа а потоа почнале да се случуваат чудни нешта!

Овие луѓе отишле да поминат мирен ден на плажа и да уживаат во убавината на морето и сончевиот ден. Но, овој ден бил запаметен по нешто сосема неочекувано. Сигурно никој не помислил на пливање тој ден. Повеќе од 30.делфини се појавиле во плитките води и стасале до самата плажа. Но, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новинарка излестувала од плажа – гледачите не можеле да поверуваат кој и се придружил!

Новинарката која известувала од плажа на Флорида, која е отворена после карантинот не се изненадила кога и пристапил нејзиниот необичен соговорник, но нејзините гледачи сигурно да. Откако ја изговорила најавата микрофонот го предала на – Смртта.Или, барем така се чинело. Всушност, станува збор за локалниот адвокат Даниел Јулфилд кој на …

Повеќе »

(ФОТО) Урнебесен приказ: Како ќе изгледаат плажите во 2020. година

Една работа на сите ни е јасна: коронавирусот ја уништи годинашната туристичка сезона. Сè уште не е познато кога сето ова со корона вирусот ќе заврши, па никој не е изненаден што скоро сите туристи ги откажале своите резервации и барем се откажале од одењето на море. Бидејќи смеењето во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брутална акција на полицијата во Мајами: Пукале за да ги тргнат луѓето од плажа!

И покрај забраната на властите во Мајами, тамошните тинејџери сè уште се собираат во парковите и плажите бидејќи во тек е пролетниот распуст, па полицијата морала сериозно да интервенира за да ги растера. Полицијата во Мајами морала да интервенира за да ги тргне луѓето собрани на плажа,со што ја прекршиле …

Повеќе »