Tag Archives: плажа

(ФОТО) СОПРУГАТА НА ПИРС БРОСНАН НЕ ГИ КРИЕ СВОИТЕ ОБЛИНИ: Се соблекла на плажа и ги покажала своите НЕСОВРШЕНОСТИ!

Кели Шеј Смит (56) го освоила срцето на Пирс Броснан (66) со кого е во брак од 2001. година а ги имаат синовите Дилан и Парис, а јавноста не престанува да го осудува нејзиниот изглед, како и годините и често е на мета на грди коментари. Кели Шеј Смит не …

Повеќе »

(ФОТО) Мистериозно суштество испливало на плажа и многумина збунило – знаете ли вие што е тоа?

Розово морско суштество ги оставило локалните жители во сомнеж, откако се појавило на плажа во Јужна Каролина. Суштеството било пронајдено на Фоли Бич од Александар Илг од Чарлтон, а фотографиите ги објавил на Фејсбук, каде побарал помош во идентификување на животното. “Дали некој знае што е ова?”, прашал тој со  …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ ЗНАЕМЕ КАКО УСПЕВА ДА ГИ НАПРАВИ ОВИЕ ТРИКОВИ НО Е МАЈСТОР: Ја залудел цела плажа!

Секој ден на плажа е, помалку или повеќе, сличен. Капење, сончање, лежење на лежалки…Се’ додека не се појави ова момче и не го направи ова… Погледнете што се направил!

Повеќе »

(ФОТО) Додека обвинителството е на одмор Катица Јанева на плажа во Грција

Август е време за одмори па така додека Обвинителството кое го води случајот „рекет“ е на одмор, во соседна Грција на плажа е снимена и Катица Јанева… Специјалната обвинителка, Катица Јанева, е фотографирана во костум за капење на плажа во Грциja. Фотографијата до редакцијата на Скопје1 ја ипратил читател. Засега …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПАСНОСТ ОД ДЛАБОЧИНИТЕ: Дечиња си играле во плитко не знаејќи дека се во голема опасност – Дронот ја снимил страшната ајкула на само неколку метри од нив!

Три дечиња си грале во преубавата тиркизна вода, на австралиската плажа во Форстер, не знаејќи дека во нивна близина се наоѓа голема бела ајкула. Опасното животно било снимено од дрон и тоа сосема случајно. Може да се види како ајкулата во еден момент тргнала кон нив, и кога дошла блиску, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТРАГЕДИЈА: Татко на шест деца загинал на плажа: Си играл со дечињата кога го „удрил“ голем бран и му го скршил вратот!

Татко на шест деца загинал на плажа во Северна Каролина откако го удрил бран,при што го скршил вратот, објавила на Твитер неговата сопруга. Ли Дингл (37) си играл со три од своите деца на плажата Оак Ајленд, во четвртокот, кога дошло до удар на бран, јавува CNN. Силината на ударот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралска палата за „кралот на земјата“: Рафаел Надал ужива во вилата на Мајорка!

Семејството Надал води потекло од 13. век и тоа на островот Мајорка… Познатиот тенисер никогаш не ги открил своите корени, но повеќе од јасно е дека на целиот остров има само едно презиме Надал и тоа она кое е директно поврзано со неговиот татко Себастијан и чичко му, а понатаму …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Затворен рајскиот залив од познатиот филмски хит: Каде човечката нога минува, “тука трева не расте”

Плажата е клучно место за приказната на филмот во кој главната улога ја толкувал Леонардо Дикаприо… Тајландскиот залив, кој по филмот „Плажа” станал познат ширум светот, ќе остане затворен до 2021. година, бидејќи неговата флора и фауна се тешко нарушени поради огромниот број на посетители. Заливот Маја, на островот Фи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Морето на брегот исфрлило огромен крст: Верниците веруваат дека тоа е свет знак!

Голем број верници и набљудувачи се собрале на една плажа на Јужна Флорида откако на нејзиниот брег испливал огромен дрвен крст. Според пишувањето на американските медиуми некои од собраните граѓани сметаат дека крстот е некој вид на свет знак. Giant Cross on Florida Beach! GIANT CROSS ON FLORIDA BEACH! 🌊 …

Повеќе »