Tag Archives: плажа

(ФОТО) НЕРЕАЛНА СЦЕНА НА ПЛАЖА ВО ЦРНА ГОРА! Дали е можно луѓето да го прават ова? Сликата на социјалните мрежи ТОТАЛЕН ХИТ!

Започна туристичката сезона, а со тоа и споделување на неколку фотографии од плажите и „прозивка“ на актерите на истите. За жал, на вакви фотографии или снимки често се среќаваат луѓе од регионот, па често можеме да прочитаме некои не толку убави коментари за однесувањето на нашите туристи во текот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е ПОСЛЕДНОТО познато ВИДЕО на легендарната Мерилин Монро: Направено е неколку дена пред нејзината смрт

Последната снимка на Мерилин Монро е направена само неколку дена пред нејзината смрт. Таа била целосно приватна, а на јавноста и станала позната сосема случајно. Ова е последната позната снимка на Мерилин Монро. Создадена е на крајот на јули 1962. година, а на неа се гледа како актерката позира на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сопругата на Винсент Касел на плажа изгледа „како авион“, а тој…

Актерот Винсент Касел се фотографираше со својата поубава половина Тина Кунаки во Бразил. Парот слободното време го поминува уживајќи на море. View this post on Instagram A post shared by VINCENT CASSEL (@vincentcassel) Како што можете да видите од фотографиите, убавата Тина среќно се шетала на плажа во дводелен костим …

Повеќе »

(ВИДЕО) Драма во плитко: Сара (11) се капела пред родителите а потоа покрај себе забележала АЈКУЛА!

Кога ја забележала, веднаш скокнала… Се’ се случило во еден момент. Единаесетгодишната Сара Ојстер си играла во плиткото на плажата Миртл, кога еден момент на невнимание можело да и го промени животот. Додека нејзината мајка ја снимаше како се обидува да сурфа, Сара одеднаш со неа забележала ајкула. За среќа, …

Повеќе »

Кога ќе запече над 40 степени: Заштитен фактор 2250

Ова лето, се чини, повеќе од претходните години, луѓето ја покажуваат својата креативност и снаодливост без разлика дали станува збор за оброк на плажа или заштита од сонце. Така, на Фејсбук страницата “Dnevna doza prosječnog Dalmatinca” се појави фотографија која ги насмеа корисниците. Фотографијата од плажата во Штиковица во Хрватска, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕШКА АКЦИЈА СРЕДЕ КАФУЛЕ: Девојка и дечко фатени на ДЕЛО – келнерот во шок го испуштил послужавникот!

Келнерот, кога видел што се случува, во шок го испуштил послужавникот… На Твитер се појави необично видео снимено од српски турист. Имено, видеото прикажува девојка која во напад на страст го „јавнала“ своето момче пред сите присутни во барот покрај плажа. На почетокот на видеото, можете да видите келнер кој, …

Повеќе »

(ФОТО) Најатрактивната жена на светот во топлес и танги!

Атрактивната Русинка на Инстаграм сподели фотографија од ново снимање на кое позира на плажа само во жолти танги и сандали со високи потпетици. За да не открие премногу, нејзините голите гради ги покрила со рацете. Манекенката Ирина Шајк (35) позирала топлес и повторно покажала зошто е наречена најсексапилна жена на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ: За овој скок зборува цел интернет: Маж се подготвувал, сите го гледале а потоа направил нешто поради што сите се СМЕАТ!

Урнебесно видео од човек како скока во море кружи на социјалната мрежа Твитер. Нему не му пречеше ниту тоа што не бил на карпа, туку во плитко. Така, човекот се местел и се местел, привлекувајќи го вниманието на љубопитните, а потоа конечно скокнал. Ja za deset dana pic.twitter.com/l7om2avHUR — Otac …

Повеќе »

(ФОТО) Чудовиште од длабочините пронајдено на брегот на Калифорнија

Риба со необичен изглед и со остри заби и тело во форма на топка на американскиот фудбал се појави на брегот на Калифорнија. Пронајдено е црно „чудовиште“ на песокот на плажата, а експертите тврдат дека станува збор за риба наречена Pacific Football Fish. Тие додале дека е ретко да се …

Повеќе »