(ФОТО) Џеј Ло на плажа: Фотографии без фотошоп и филтри

Џенифер Лопез (51) е фатена од папараците на плажа и ја покажала својата заводлива линија.

Популарната латино пејачка носела едноделен црн костим за капење кој ја истакнувал нејзината фигура, а кога го свртела грбот, глетката на нејзиниот обликуван задник ги полудела сите.Секој веќе знае дека Џенифер работи напорно на својата линија, јаде здраво и редовно вежба.
Папараците ја фатија пејачката Џенифер Лопез на плажа.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jenniferlopez._.sexy)


Џенифер, која има 51 година, е вистински пример за жена, феминистка која нема проблем да го покаже своето тело.

Сепак, нејзините фотографии на социјалните мрежи и рекламите што ги прави главно се фотошопирани, а сега читателите можеле да видат како всушност изгледа пејачката.


Имено, облините по кои е препознатлива се навистина таму, меѓутоа, на фотографиите што ги објавува, нема ни тронка целулит, додека во реалноста не е нешто баш така.

Вечното прашање на целулитот е прашање на хормони, естроген. Која е причината зошто жените имаат повеќе целулит од мажите, бидејќи машкиот хормон е првенствено тестостерон, а женскиот естроген, и некаде според логиката на нештата, самиот целулит треба да биде дури и женска гордост и нешто што ја прави жената уште попривлечна – кога е во нормални граници.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …