Tag Archives: облека

(ВИДЕО) И РЕКЛЕ ДА ГО ОСТАВИ – Мајка на четири деца тврди дека сопругот и забранил да излегува во град: „Полугола си, тоа е само за мене!“

Млада мајка на четири деца објавила видео на својот TikTok профил во кое ја покажува реакцијата на нејзиниот сопруг на „предизвикувачкиот“ аутфит во кој таа планирала да излезе на пијалок со пријателите. Сисмаи Авелар од Калифорнија отишла кај својот сопруг во тесни фармерки и горен дел што го открива стомакот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка ја пробала провокативната облека на мајка си од младоста: „Каде си го носела ова? Погледнете како реагирала оваа мајка…

Девојките отсекогаш сакале да ги имитираат своите мајки во текот на нивното детство, сакајќи да пораснат што е можно побрзо. На една група мајки тоа им есимпатично, додека други не сакаа нивните девојчиња да се идентификуваат со нив од тинејџерските години. Така, една девојка објави видео на својот TikTok профил …

Повеќе »

(ФОТО) НА УДАР НА КРИТИКИТЕ – Водителка за време на известувањето за СП направила негодување со облеката затоа што била несоодветно облечена

Дебора Секо, бразилска водителка и актерка, предизвикала негодување со нејзината облека за Светското првенство на бразилскиот канал SporTV, а многумина ја нарекле премногу провокативна за ударниот термин. „Дали е ова модна ревија или Светско првенство? прашал еден гледач. View this post on Instagram A post shared by Deborah Secco (@dedesecco) …

Повеќе »

(ФОТО) Актерка на премиера дошла во блејзер, но кога го соблекла малку оставила на имагинацијата

Младата и талентирана актерка Ања Тејлор Џој се прослави благодарение на улогата на Елизабет во серијата The Queen’s Gambit, но и поради нејзиниот специфичен моден вкус. Во нејзините комбинации, барем досега, владееше ретро стилот, но во последно време сме сведоци дека Ања е многу добра во експериментирањето и појавувањето во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали и според вас оваа комбинација не е за работа? Ја вратиле дома бидејќи нејзиниот стајлинг го „одвлекувал вниманието“

Кодексите на облекување постојат на многу работни места Постојат работни места кои имаат кодекси на облекување до кои вработените треба да се придржуваат. Сепак, некои се толку строги што една жена постојано ја праќале дома да се пресоблече бидејќи не се облекувала според протоколот. Решила да документира се и да …

Повеќе »

(ФОТО) Исповед на девојка која во градите ја удрил гром

На првиот ден од факултет, таа одела до зградата каде што требало да има часови кога ненадејно паднала на земја. Се обидела да повика помош, но сфатила дека не може да се движи или да зборува. Вака изгледа исповедта на девојка која во градите ја удрил гром ! Ема Еглер …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ЛИЦЕТО ТИ Е ПРЕКРАСНО, ШТЕТА ЗА ГРАДИТЕ“ Баба ја испокарала внуката внуката, сите ВРЕСКААТ ОД СМЕА на интернет – Што би ти кажала мајка ти?

Една баба ја искарала внуката поради фустанот, а една работа најмногу и привлекло внимание. Јазот помеѓу генерациите никогаш не бил поочигледен како на видеото кое ги запали социјалните мрежи! Бабата Виолет Григ стана хит на интернет бидејќи ја „исплукала“ својата внука, односно нејзиниот избор на облека за свечена пригода. Внуката …

Повеќе »

Искусните домаќинки откриваат: Сите трикови за отстранување на чадот од ТУТУН од облеката, мебелот и просториите

Мирисот на чад од тутун тешко се отстранува од домот Чадот од тутунот е еден од мирисите кои тешко испаруваат од куќата. Влегува во мебел, облека, завеси и многу тешко се неутрализира. Сепак, добрата вест е дека постојат одредени трикови кои можете да ги користите. Основата на сè е редовно …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и оддаде почит на принцезата Дијана со изборот на облека и накит за јубилејот на кралицата

Кејт Мидлтон не престанува да воодушевува со своите модни комбинации. Иако еден ден претходно сите погледи беа вперени во кралското семејство по повод прославата на платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора, војвотката не ја пропушти оваа прилика да ги покаже своите беспрекорни модни вештини.             …

Повеќе »