Tag Archives: облека

(Фото галерија) Дивата станала „фармерка“: Малку сме шокирани со последните изданија на Џеј Ло на која очигледно и здодеал гламурозниот стил

Џенифер Лопез и Алекс Родригез буквално не се одделуваат еден од друг. Пензионираниот бејзбол играч и музичката дива и актерка последните денови се’ почесто можат да се видат на дневни и ноќни состаноци и деловни состаноци. Оваа 51-годишна жена секогаш го привлекува целото внимание и и’ завидуваат многу помлади жени. …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАНЕШНАТА ТЕНИСЕРКА Ана Ивановиќ изгледа подобро од било кога

Таа се одлучила за црно-бела комбинација, што ја истакнува негјзината одлична фигура и која предизвика море од позитивни реакции. Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ е доста активна на социјалните мрежи, а нејзините објави често привлекуваат големо внимание. Иако претежно им пренесува план за тренинг и слични работи поврзани со спортот на …

Повеќе »

(ФОТО) Актерската ѕвезда се подготвува за најлошото: „Подготвив облека за погребот. Сакам да бидам убава!“

Актерката, 49-годишната Шенон Доерти во моментов минува низ тешка битка со малигна болест, а последните недели јавноста се соочува со сериозноста на нејзината сопствена здравствена состојба. Популарната Бренда, sвезда на хит серијата од 90-тите „Беверли Хилс 9021“, неодамна призна пред јавноста дека пишува проштални писма и снима видеа за своите …

Повеќе »

(ФОТО) АКО ГО ВИДОВМЕ И ТОА – Што облекла? Глумица ги оставила збунети луѓето на протестите во САД!

Протестите во Америка, по повод убиството на Џорџ Флојд се проширија низ целата земја, а иако главно со нив се сака да се укаже на важноста на црниот човек, некои очигледно ги користат за саморекламирање. Ексцентричната американска глумица, Фиби Прајс,се придружила на протестите во САД за да даде своја подршка …

Повеќе »

(ФОТО) Девојката на Роналдо „се шета гола“ пред децата: Фановите жестоко ја нападнале!

Ја обвиниле дека е вулгарна затоа што, како што пишуваат, нејзиниот костим за капење открива повеќе отколку што крие, а некои мислат дека воопшто немала гаќички. Следбениците сметаат дека ова е несоодветно затоа што има деца до неа Долгогодишната девојка на фудбалерот на Јувентус и португалскиот интернационалец Кристиано Роналдо (35), …

Повеќе »

(ВИДЕО) Детали во аутфитот на Бијонсе со кои им одала почест на Коби и неговата ќерка

Вчера се одржа комеморијација за Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, кои трагично загинаа во хеликоптерска несреќа кон крајот на јануари, со седум други лица. Покрај семејството, многу славни спортисти и други познати личности се собраа во центарот „Стејплс“ во Лос Анџелес за да оддадат почит на легендата за кошарката. …

Повеќе »

(ФОТО) Одлично им стои на сите: Оваа боја ќе ја одбележи наредната сезона!

Дизајнерите пресудиле. Оваа боја е најголем хит во моментов… Времето кога трендсетерките си поигруваа со живописни бои се, според се судејќи,е зад нас. На Модната недела во Њујорк можеле да се видат бројни комбинации во беж боја, дизајнерите одлучија дека тоа ќе биде моден хит на сезоната. Иако многумина очекуваа …

Повеќе »

(ФОТО) ШТЕДИ – КУПУВА САМО НОСЕНА ОБЛЕКА, дури и на своите деца: Не сака да дава ПАРИ за ново, а нејзината ПРИЧИНА нема да ве остави РАМНОДУШНИ!

Мајка на две деца заштедила илјадници долари со купување облека во бутици со користени работи. Нина Диксон (29) успала да купи облека од дизајнер по прифатливи цени со купување во продавници од „втора рака“. „Ја родив ќерка ми кога имав само 16. години, а имањето своја куќа и дете беше …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕПЛИВИТЕ ПРСТИЊА НА КАТЕТО: Како рекетирале со сестра и која била цариник?

Денес е тажен ден за Катица Јанева и нејзината сестра Лилјана Делиѓакова, бидејќи е погреб на нивната мајка која почина вчера наутро. Но во нивниот роден град Гевгелија се зборува за нивната заедничка акција од времето кога Лилјана била цариник на ГП Богородица… „Ката и сестра и Лилјана Делиѓакова се …

Повеќе »