Tag Archives: облека

(ФОТО) Мајка во шок кога видела што и облекол сопругот на тригодишната ќерка ЗА ВО ГРАДИНКА!

Алисиа Фриедлендер од Балтимор се шокирала кога видела како нејзиниот сопруг Бред ја облекол нивната тригодишна ќерка за градинка. Имено, таткото на девојчето и облекол само маичка и гаќички а на панталончињата заборавил. „Барем нешто и облеков“, и одговорил Бред на пораката на Алисиа која му ја испратила откако пријателката …

Повеќе »

Ослободете се од чадот од цигари од облеката – на едноставен начин!

Алиштата ставете ги на радијатор и оставете да отстојат барем три часа, а најдобро е преку цела ноќ, доколку се топли… Повторно сте се изнервирале што од кафулето, ресторан, работното место или после кафенце кај пријатели сте излегле „намирисани“ со чад од цигари – од глава до петици? Уште ако …

Повеќе »

(ФОТО) Мишел Обама шокира со стилот: Се „појавила“ во блескави чизми но со книгата поставува и’ книжевни рекорди – 750.000 продадени примероци за еден ден!

„Мојата облека испраќа порака. Го искористив ова гостување и да им дадам прилика на младите дизајнери кои инаку не би имале толкаво внимание“, рекла Мишел Обама. Бившата американска прва дама, Мишел Обама (54) вчера ја шокирала јавноста со најновиот моден избор. Таа гостувала во Баркли центарот во Бруклин и разговарала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Проектот на МРТ „Ај Кју“ во Лисабон беше Македонија:Не заслужуваме да не исмејуваат!

Коментарите кај нас (но и во Европа) не стивнуваат после уште еден неуспех на македонската делегација на „Песна на Евровизија“.Кога ќе се потсетиме какви се’ тоалети имаа изведувачите на првата полуфинална вечер, какви се’ светлосни ефекти имаа на настапите…тогаш и не чуди што настапот на „Ај Кју“ мина незабележително… Шеста …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт со еден детал и оддала почест на принцезата Дијана кога ја напуштала болницата

Британските медиуми пишуваат дека Кејт Мидлтон со фустанот кој го носела за време на претставувањето на новородениот син на светот и оддала почест на принцезата Дијана. Имено, Кејт пред лондонската болница се појавила во црвен фустан со бела крагна, а токму таа била комбинацијата на бои во кои болницата ја …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Свратете на момент на Инстаграм профилот на Џенифер Лопез – ќе ни бидете благодарни!

Латино пејачката и глумица ја памтиме по жешките концертни изданија и тесни фустанчиња, а дека подеднакво секси може да биде и во спортски изданија не убедила со фотографиите кои самошто ги објавила на Инстаграм. Откако е во врска со пензионираниот играч на безбол, Алекс Родригез, папараците повеќе внимание посветуваат на …

Повеќе »

(ФОТО) Комбинации на Меланија Трамп за кои најмногу се зборувало во 2017. година: Штикли и капут од 70.000 долари!

Ова се воедни и нејзини најскапи аутфити Првата дама на САД оваа година често била на тапет поради своите модни избори. Најмногу ја прозивале поради „непримерениот“ избор на чевли, но и поради скапи дизајнерски крпички и тоа скоро секој пат кога би се појавиле во јавност. Поради тоа за крај …

Повеќе »