(ВИДЕО) Девојка ја пробала провокативната облека на мајка си од младоста: „Каде си го носела ова? Погледнете како реагирала оваа мајка…

Девојките отсекогаш сакале да ги имитираат своите мајки во текот на нивното детство, сакајќи да пораснат што е можно побрзо.
На една група мајки тоа им есимпатично, додека други не сакаа нивните девојчиња да се идентификуваат со нив од тинејџерските години.
Така, една девојка објави видео на својот TikTok профил каде што може да се види како ја пробува облеката на нејзината мајка кога таа била тинејџерка. Сепак, нејзината мајка јасно и кажала дека не сака нејзината ќерка денес да излегува во провокативна облека.
„Се обидувам да ја облечам старата облека на мајка ми за да ја видам нејзината реакција“, напишала Канаѓанката Пејџ.

This image has an empty alt attribute; its file name is majka-i-kerka-jpg.jpg
Нејзиното видео доби безброј лајкови и коментари, а беше прегледано повеќе од 2,9 милиони пати.
„Мамо дали се сеќаваш на ова?“ ја прашала Пејџ.
„Па, секако, сама си ја купив?“, одговорила таа, а на прашањето на ќерката „Каде по ѓаволите го носеше ова?“, мајката на шега додала дека носела одредениот краток и оскуден фустан го носела едно попладне додека купувала намирници. во супермаркет.
За какви комбинации на облека зборуваме и како реагирала оваа мајка кога ја видела својата ќерка во својот младешки гардеробер, погледнете во видеото во продолжение:


@paigepejic0

♬ Super Freak – Rick James


Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Читаме боса нова со „Акварела“ квартет

„Литература.мк“ во партнерство со радиото „Џез ФМ“ организираат низа музички настани во новото Café Literatura …