Tag Archives: одговор

(ВИДЕО) ВОЈНАТА ПРОДОЛЖИЛА ВО ЕМИСИЈА – Пике и неговите пријатели ја исмејувале Шакира и нејзината нова песна: „Casio сега е наш спонзор“

Жерар Пике во својата емисија ја исмејувал својата поранешна партнерка Шакира и нејзината нова песна која за два дена собра 90 милиони прегледи. Имено, Пике основал лига во која инфлуенсери и поранешни фудбалери играат фудбал под наслов „The Kings League“. „Имам голема најава. Casio ни подари часовници. Имаме договор со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КЕЈТ МИДЛТОН ОСТРО ОДГОВОРИЛА НА ПРОЗИВКИТЕ НА МЕГАН МАРКЛ: „Тоа што го направила не го сторил ниту еден член на кралското семејство

Кралското семејство се собрало во Вестминстерската опатија во Лондон на божиќна служба, а по тој повод испратиле јасна порака до принцот Хари и Меган Маркл.Додека светската јавност брмчи за документарната серија „Хари и Меган“, во која војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл зборуваат за причините за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка ја пробала провокативната облека на мајка си од младоста: „Каде си го носела ова? Погледнете како реагирала оваа мајка…

Девојките отсекогаш сакале да ги имитираат своите мајки во текот на нивното детство, сакајќи да пораснат што е можно побрзо. На една група мајки тоа им есимпатично, додека други не сакаа нивните девојчиња да се идентификуваат со нив од тинејџерските години. Така, една девојка објави видео на својот TikTok профил …

Повеќе »

Адвокатите на Бред Пит одговориле на обвинувањата дека актерот ја малтретирал Анџелина Џоли и нивните деца

Адвокатскиот тим на Бред Пит се огласил во врска со тврдењата дека актерот физички ја малтретирал поранешната сопруга Анџелина Џоли и нивните деца. Адвокатот што го застапува рекол дека „од првиот ден сноси одговорност за своите постапки, но нема намера да признае нешто што не направил“. „Тој беше цел на …

Повеќе »

Што видовте прво на сликата? Одговорот открива како другите луѓе ве гледаат!

Ако сакате да знаете каква слика имаат луѓето за вас, овој тест може да ви помогне. Првото нешто што ќе го забележите на сликата открива како другите луѓе ве гледаат. 1. Сонце Луѓето ве гледаат како многу самоуверена личност која импресионира со вашата личност. Вашиот начин на гледање на животот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КРВТА ЗАМРЗНУВА ВО ВЕНИТЕ – СЕКОЈ ДЕН МУ ПРАЌАЛА ПОРАКИ НА МРТВИОТ ТАТКО, А ТОГАШ ДОШОЛ ОДГОВОР: „Ти ме одржа во живот! Морничава приказна која ги ШОКИРАЛА сите!

Честити Патерсон (23), девојка од Америка која од неговата смрт во 2015. година секој ден испраќала СМС пораки на телефонскиот број на својот покоен татко. Секако, никогаш не очекувала одговор, но како што вели, така и било полесно да се носи со загубата. Таа штом ќе станала, праќала пораки да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Таткото на петорки е на удар на јавноста – Луѓето се згрозени поради начинот на кој ги шета своите деца

Татковците и нивните методи за грижа за децата секогаш привлекуваат внимание. А да се биде татко на пет деца и да се чуваат сите заедно никогаш не е лесно. Еден од нив нашол метод со кој успева да ги држи сите деца на број и блиску до себе кога одат …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – КЛЕКНАЛ ЗА ДА ЈА ЗАПРОСИ ДЕВОЈКАТА, ПА ДОБИЛ ШЛАКАНИЦА! Причината е ултра ОПРАВДАНА, заслужил уште најмалку ТРИ удари: Имал с**с со НЕА!

Видеото наречено „Најнепријатните моменти во јавност фатени на камера“, кое е едно од најатрактивните видеа на интернет, е компилација која е објавена на YouTube. Таму ќе видите ситуации кои ги натерале актерите кои посакале да пропаднат во земја, но би се рекло дека најлошо било за едно момче кое се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали знаете колку е часот на фотографијата? 90 проценти од луѓето грешат!

Задачата ја добиле учениците од Основното училиште во Кина и станува збор за вистинска загатка која ја вознемири и јавноста. Станува збор за часовник кој има 12. класични поделби, но се ротира па не се знае колку часа покажува. Можете ли да го решите проблемот само врз основа на положбата …

Повеќе »