(ВИДЕО) Типот се ракувал со Кејт на улица и уфрлил коментар, принцот Вилијам веднаш му одговорил…

Војводата и војвотката од Кембриџ оваа недела го посетија Велс. Идниот принц и принцезата од Велс се дружеа со Велшаните и разговараа со нив на улица. Еден од нив и ја подал раката на војвотката, по што искоментирал дека таа ги има „најстудените раце досега“.
Принцот Вилијам го слушнал коментарот и на случаен минувач му рекол: „Знаеш што велат, студените раце значат топло срце“.

Присутните со воодушевување ја следеле кралската двојка која се чини дека е вљубена како и пред дваесет години кога започнала нивната љубовна врска. Кејт и Вилијам се забавувале на почетокот на факултетот во 2001. година, а се венчаа во 2011. година.


Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Театарската претстава „Којзнае зошто?“ вечерва во Дом на млади во Штип

Вечерва, со почеток во 19:30 часот, во Домот на млади во Штип, ќе биде изведена …