Tag Archives: коментар

(ВИДЕО) Мајка и открила на ќерка си дека како бебе била посвоена, видеото од реакцијата е погледнато милиони пати

ЕДНА од најголемите радости на родителството е тоа што никогаш не знаете што ќе излезе од устата на вашето малечко. И кога имате дете кое штотуку почнало да зборува, тие коментари може да варираат од нешто апсолутно симпатично до навреда за што веројатно не ни знае што значи. Сега, една …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕДИЦА ОД ОНЛАЈН НАСИЛСТВОТО – Порака на Марија Шерифовиќ по самоубиството на момчето од Лакташ: „Нема повеќе луѓе, само животни“

По веста за трагичната смрт на 22-годишниот млад човек од Лакташ кој се самоубил откако бил малтретиран на интернет, се огласи српската пејачка Марија Шерифовиќ која рече: „Нема повеќе луѓе, само ѕверови“. Веста за самоубиството на младиот човек од Лакташ, која следеше после потсмев на социјалните мрежи, го потресе Балканот. …

Повеќе »

(ФОТО) „Болно будење“ за Дамијано Дејвид: „Полошо од болест, денес е тажен ден“

Откако десничарката Џорѓа Мелони победи на изборите во Италија, на таа победа реагираа многу познати италијански лица, а еден од оние кои предизвикаа најмногу реакции секако е фронтменот на групата „Манескин“, Дамијано Давид, кој го воодушеви светот на минатогодишниот натпревар за „Песна на Евровизија“ Пејачот, кој на Инстаграм го следат …

Повеќе »

(ФОТО) КИРГИОС СО 3. РЕЧЕНИЦИ ГО ИСПРАТИЛ ФЕДЕРЕР И МУ ГО ПРОГНОЗИРАЛ НАЈЛОШОТО:„ Рафа е готов, но Новак ќе знае дека има шанса!“

Ник Киргиос не може без внимание, а оваа објава навистина предизвика многу коментари! Го гледавме емотивното збогување на Роџер Федерер со тенисот на Лејвер купот. Имаше одлични потези, трогателни говори, солзи насекаде, Мирка сакаше во еден момент да ја прекине церемонијата, а сето ова секако не го пропушти Ник Киргиос. …

Повеќе »

(ФОТО) ЕВРОБАСКЕТ 2022. – Драгиќ на Инстаграм објавил фотографија, Ѓоковиќ воодушевил со својот коментар!

ЛУКА ДОНЧИЌ одигра одличен натпревар во кој ја предводеше Словенија до победа од 88:82 против Франција на Европското првенство со 47. поени, седум скока и пет асистенции. Во победничкиот тим таа вечер се истакнал и Горан Драгиќ со 14. поени, четири скока и четири асистенции. Драгиќ и со 36 години …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ ВЕРУВАЛ ПА ЗАЖАЛИЛ – Англиски коментатор приредил шоу за време на трката на Лана Пудар: Сите се прашуваат дали таа е луда?

Најдобрата спортистка од Босна и Херцеговина и нова европска шампионка Лана Пудар е тема на многу светски медиуми, а посебно се издвојува преносот на англискиот коментатор за време на трката делфин на 200. метри. Пудар (16) стигна до најголемите светски медиуми, а англиски коментатор направил вистинско шоу за време на …

Повеќе »

(ФОТО) САГАТА СЕШТЕ НЕ Е ЗАВРШЕНА – Роналдо проговори за тоа дали ќе остане во Јунајтед: „Новинарите лажат затоа што поинаку не можат да привлечат луѓе!“

Сагата околу иднината на Кристијано Роналдо се уште не е завршена, а секој ден се појавуваат нови информации дали тој ќе остане во Манчестер Јунајтед или ќе замине. Португалецот не се огласуваше долго се до сега, кога на една од неговите многубројни фан страни на Инстаграм реши да го коментира …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вил Смит се огласи откако Академијата му забрани пристап до Оскарите на 10. години

ВИЛ СМИТ накратко ја коментираше за Си-Ен-Ен одлуката на Академијата да му забрани пристап до сите нивни настани, вклучително и Оскарите, во следните 10. години. Ја прифаќам и ја почитувам нивната одлука“, рекол тој. Да потсетиме, Академијата попладнево излезе со соопштение за дисциплинската мерка донесена на седница на УО. „Комисијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Типот се ракувал со Кејт на улица и уфрлил коментар, принцот Вилијам веднаш му одговорил…

Војводата и војвотката од Кембриџ оваа недела го посетија Велс. Идниот принц и принцезата од Велс се дружеа со Велшаните и разговараа со нив на улица. Еден од нив и ја подал раката на војвотката, по што искоментирал дека таа ги има „најстудените раце досега“. Принцот Вилијам го слушнал коментарот …

Повеќе »