(ФОТО) Оваа руска манекенка ја поддржала Украина

Руската манекенка Ирина Шајк му дала поддршка на народот на Украина.
Таа го поддржа украинскиот народ преку социјалните мрежи по инвазијата на Путин и ги повика своите фанови да се вклучат во работата на хуманитарните организации кои им помагаат на бегалците.
„Не за војната! Ќе донирам за УНИЦЕФ и Украинскиот Црвен крст, ќе најдам линкови за донации и ресурси на моите приказни, дајте што можете. Се молам за мир“, напишала таа.
Таа на својата приказна на Инстаграм објавила три фотографии од прифатилиштето на украинските бегалци и истакнала дека таквите шокантни сцени и го скршуваат срцето.
„Донирајте барем еден долар. Како можеме да спиеме, работиме и функционираме додека се случува ова?“, напишала манекенката во приказната.

View this post on Instagram

A post shared by irinashayk (@irinashayk)


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …