(ВИДЕО) Новинар на CBS зборувал во живо кога Киев се стресол: „Што е ова по ѓаволите?“

Во текот на ноќта во Киев одекнувале експлозии, а една се случи токму кога новинарот на Си-Би-Ес Чарли д’Агата се јавувал во програма.
Откако небото се осветлило зад него, а потоа одекнала експлозија, д’Агата не го криел изненадувањето.
„Што е ова, по ѓаволите? Не сум доживеал вакво нешто досега. Изгледа како молња”, коментирал тој пред да се случи уште посилен удар.
Од него се стресла и камерата.
„Ова беше блиску“, коментира д’Агата на крајот.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„На одмор сум, во Скопје сум“ – Настан со најразновидни активности за сите деца

Во организација на општина Центар, од денес започнува големо дружење секој ден со различни активности …