Tag Archives: киев

(ВИДЕО) Оскаровката сподели снимка од Украина: „Ми го промени животот“

Објавувајќи видео на кое се прикажани уништени згради и раселени деца на Твитер, ѕвездата од „Molly’s Game“ им кажа на обожавателите дека „и требале неколку недели да процесуира сè што видела на своето патување во Киев“. View this post on Instagram A post shared by Володимир Зеленський (@zelenskiy_official) На едно …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ти си мојот херој“ – двајца комичари во прегратка: Бен Стилер и Володимир Зеленски

Американскиот актер Бен Стилер во понеделникот се сретнал со украинскиот претседател Володимир Зеленски, кому му го пренел своето восхитување за неговите постапки од почетокот на руската инвазија на Украина кон крајот на февруари. „Ова е голема чест за мене… Ти си мојот херој“, рекол Стилер, кој е амбасадор на добра …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ПЕСНАТА „2STEP“ – Ед Ширан објави музичко видео снимено во Украина пред руската инвазија

Британската поп ѕвезда Ед Ширан откри дека го снимил својот најнов спот во Киев, главниот град на Украина, само неколку дена пред Русија да ја нападне земјата. Пејачот и текстописец во петокот наутро на својот официјален канал на Јутјуб објави видео за песната „2step“, во која соработуваше со раперот Лил …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕКА ИМ Е СО СРЕЌА: Нивната љубов е посилна од војната на Путин: Русин се оженил со Украинка во егзил кога не можел во Киев!

Парот моментално се наоѓа во бегалски центар во Тихуана Русинот Семен Боброски и Украинката Дарија Сахниук се заљубиле кон крајот на 2014. година, се вериле во текот на овој февруари, но војната ја спречила нивната голема желба да запловат во брачните води во Киев. Нападнатата земја ја напуштиле пред неколку …

Повеќе »

Потресен крик на Украинката: „Сега немам каде да одам, имам напади на паника…“

„Сега секој Украинец има кошмарна приказна“. Лесија Чуренко, поранешна играчка во Топ 30 во светот, објаснила неколку проблеми кои моментално ги има. Животот на Украинците одамна не бил потежок, а играчите тешко се фокусираат на тенисот. Чуренко сега објаснила што е горливото прашање за неа. „По најлошиот месец во мојот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Русин и Украинка започнале врска две недели пред војната: „Размислуваме каде води сето ова“

За руско-украинската двојка очигледно важи онаа популарната која гласи „љубовта не познава граници“. Тие почнале да се забавуваат само две недели пред почетокот на војната, а потоа решиле да го напуштат Киев и да го започнат својот нов живот во Унгарија. Михаил, кој инаку е од Русија, во Киев пристигнал …

Повеќе »

Родителите на Халина Хачинс, жената убиена од Алек Болдвин, заробени во Киев

Семејството на Халина Хачинс, режисерката на фотографијата што холивудскиот актер Алек Болдвин ја убил на снимањето на филмот „Rust“, ​​моментално е заробено во Украина која е разурната од војната. View this post on Instagram A post shared by L🍃🧣 (@brissiechick68) Сопругот на Халина, Метју Хачинс, тврди дека нејзината мајка Олга …

Повеќе »

(ФОТО) Позната актерка и славен балетан убиена во руските напади врз Киев

Војната во Украина досега однесе многу животи, а не се поштедени ниту украинските културни работници. Така, според последните извештаи, во војната загинале украинската актерка Оксана Швец и балетанот Артјом Дачишин. Оксана Шветс е убиена во главниот град Киев за време на руски ракетен напад, објавил театарот во кој таа работела. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хорор во предградијата на Киев: Погледнете го моментот кога ракета погодила тролејбус!

Се водат борби на приодите кон градот пред почетокот на новата рунда руско-украински преговори Најмалку едно лице загина во понеделникот во напад на станбена зграда во Киев, а 12. се повредени, соопштија украинските власти. Проектилите погодиле и еден тролејбус и вистински благослов е што немало никој внатре. Надзорните камери го …

Повеќе »