Tag Archives: тресење

(ВИДЕО) ПРВА СНИМКА ОД СИЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Се тресела цела куќа, луѓето го грабнале детето и панично истрчале на улица

Откако денеска Романија ја погоди земјотрес со јачина од 5,2 степени, се случи уште еден земјотрес со јачина од 3,3 степени. На социјалните мрежи почнаа да кружат првите снимки од земјотресот со јачина од 5,2 степени. Како што може да се види, во еден момент семејството со детето забележува дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новинар на CBS зборувал во живо кога Киев се стресол: „Што е ова по ѓаволите?“

Во текот на ноќта во Киев одекнувале експлозии, а една се случи токму кога новинарот на Си-Би-Ес Чарли д’Агата се јавувал во програма. Откако небото се осветлило зад него, а потоа одекнала експлозија, д’Агата не го криел изненадувањето. „Што е ова, по ѓаволите? Не сум доживеал вакво нешто досега. Изгледа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ СНИМКА ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АВГАНИСТАН: Луѓето паѓале на улица поради јачината на ударот

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во саботата наутро во близина на Фајзабад во Авганистан, соопшти Индискиот национален центар за сеизмологија. На социјалните мрежи почнаа да се објавуваат снимки на кои се гледа како луѓе кои одат по улица како паѓаат на земја поради јачината …

Повеќе »

(ВИДЕО) Денешниот земјотрес забележан и во преносот на натпреварот Работнички – Пелистер

Земјотресот кој се случи денеска во 14. часот бил забележан и преку камерата која вршела пренос на фудбалскиот натпревар меѓу Работнички и Пелистер. На видеото објавено на социјалните мрежи од страна на Тв21, може да се забележи тресење на камерата за време на преносот:

Повеќе »

(ВИДЕО) Земјотрес во Турција – СТРАШНА СНИМКА ОД СТУДИО: СЕ’ почнало да се тресе во програма во живо!

Земјотресот со јачина од 6,8 степени кој ја погоди Турција добро се почувствувал и во ТВ студио на еден локален телевизиски канал. Во моментот кога гостите дискутирале, се’ почнало да се тресе. Сепак, гостите и водителот не правеле паника туку почекале земјотресот да помине. Во земјотресот загинале 14. лица додека …

Повеќе »