Tag Archives: младост

(ВИДЕО+ФОТО) На фотографијата е една од најубавите жени на светот – знаете ли која?

Една од најубавите холивудски актерки, Мишел Фајфер, нема многу трансформации во нејзината 42-годишна кариера. А потоа нè потсети на една заборавена од 2007 година од филмот „Stardust“ (Ѕвездена прашина). Дали сте го гледале тој филм во кој Мишел ја игра Ламиа, избрчканата вештерка стара 5.000 години.   View this post …

Повеќе »

Древна тајна – Јапонски еликсир кој ги подмладува жените за 20. години: Рецепт кој се чува како богатство!

Пијте го секое утро, ќе живеете подолго и ќе изгледате помладо… Со оглед на тоа дека кај луѓето се зголемила свеста за здравјето многумина почнале да го бараат еликсирот за долговечност со цел да ги продолжат своите животи. Иако нашиот животен век значително се зголемил од пораниот период во историјата, …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМ ЗАВОДНИК – Франо Ласиќ (66) и 30. години помладата уметничка Милена чекаат бебе

Актерот и музичар поради младата актерка сè уште живее на релација Хрватска – Србија, а во последно време се занимава со хуманитарна работа. Големиот заводник, актер и музичар Франо Ласиќ (66) уште еднаш ќе ја игра улогата на татко. Неговата сопруга Милена Матиќ (36) ги објави среќните вести на социјалните …

Повеќе »

(ФОТО) Пронајдена фотографијата која ја потврдува тајната врска, во младоста, помеѓу Лепа Брена и Горан Бреговиќ!

Љубовта за која се шпекулираше со години, особено во осумдесеттите години, е онаа меѓу Лепа Брена и Горан Бреговиќ. Сите знаеја дека меѓу нив има хемија и дека нешто се случува, но никој немаше докази. Многумина тврдеа дека меѓу нив имало тајна врска. Медиумите ги наполнија колоните на весниците со …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСТ ЗА ВИТОСТ И ЗДРАВЈЕ: Мајката на славниот глумец има 60. години а изгледа како да има 30. – Еве зошто!

Фановите на Крис Хемсворт биле воодушевени од младешкиот изглед на неговата мајка Леони Хемсворт. 60-годишната жена позирала со синот и снаата Елса Патаки на денот на мајките, а многумина забележале дека изгледа како да му е сестра. „Вашата сопруга и мајка ми изгледаат како да се врснички“, „Дали е таа …

Повеќе »

(ФОТО) МЛАДОСТ – Зачекорила во шестата деценија а изгледа ПОМЛАДА ОД ЌЕРКА И, па ја открила ТАЈНАТА на својот изглед!

Ли Су Јин има 51 година и живее и работи во Јужна Кореја како стоматолог, но поради тоа не станала позната низ целиот свет. Таа стана позната по младешкиот изглед и фотографиите што се шират низ целиот свет преку Инстаграм. Луѓето се воодушевени од тоа колку изгледа млада, а некои, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОТКРИТИЕ НА „АМЕРИКА ИМА ТАЛЕНТ“: Оваа жена има 73. години а дури со 59. почнала да се бави со бодибилдинг!

Жозефина Монастерио е родена во Венецуела пред 73. години, а кога ќе ја погледнете, не би и дале ниту 55. И не само тоа, оваа жена започнала да се бави со боди-билдинг на 59-годишна возраст а за себе вели дека е родена да ги забавува луѓето. Учествувала во шоуто „Америка …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не верува: Славната дизајнерка на 71. година изгледа подобро од било кога!

Луѓето не можат да веруваат како изгледа славната дизајнерка Вера Ванг,родена во 1949 година, откако споделила неколку фотографии од карантин – нејзините следбеници на Инстаграм ги оставила без здив. Нејзините фотографии што таа ги сподели на Инстаграм, исто така, станаа виррални на Твитер, каде луѓето не можат да веруваат дека …

Повеќе »

Сакате да изгледате помладо? Применувајте ги овие 5. тајни правила и желбата ќе ви биде исполнета!

Човечкото тело е составено од 60. проценти вода, а нашите дневни задачи и рутини трошат вредна енергија. Пијте најмалку осум чаши вода секој ден. * Освен што така телото ќе го одржувате хидрираното, ќе изгледате посвежо и ќе се чувствувате поздраво, водата му помага на вашиот дигестивен систем да функционира …

Повеќе »