(ФОТО) Дали барате секојдневна елеганција? Стајлингот на Кејт Мидлтон е одлично решение – МИДИ здолниште најдобро се носи на овој начин 

Кејт Мидлтон во комбинација на облека со која нема грешка
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го посетија Јужен Велс, место кое има посебно место во нивните срца бидејќи таму ги поминаа првите две години од бракот.
– Овој остров беше нашиот прв заеднички дом, и секогаш ќе биде исклучително посебно место за нас двајца – рекол принцот Вилијам, пренесува Daily Mail.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)Кејт била во својата позната форма, откако во последните неколку појавувања главно носела костуми. Овој пат таа избрала здолниште со миди должина и ролка со капут и долги црни чизми.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)


Најголемо внимание привлекло нејзиното здолниште во пепито дезен, да потсетиме дека тоа беше и еден од омилените дезени на принцезата Дијана. Кејт го носеше со останатиот неутрален аутфит, па уште повеќе се истакнало.


 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Karwai Tang (@photomonkeyz)

Така, ако се прашувате како да носите здолниште или фустан со миди должина, решението на Кејт Мидлтон е хит.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

FAME’S Institute Unplugged Session на Плоштад „Коцка“ во Автокоманда

Денес, со почеток во 20:30 часот на плоштадот „Коцка“ во Автокоманда, ќе имате можност да …