Tag Archives: облека

(ВИДЕО) „ЛИЦЕТО ТИ Е ПРЕКРАСНО, ШТЕТА ЗА ГРАДИТЕ“ Баба ја испокарала внуката внуката, сите ВРЕСКААТ ОД СМЕА на интернет – Што би ти кажала мајка ти?

Една баба ја искарала внуката поради фустанот, а една работа најмногу и привлекло внимание. Јазот помеѓу генерациите никогаш не бил поочигледен како на видеото кое ги запали социјалните мрежи! Бабата Виолет Григ стана хит на интернет бидејќи ја „исплукала“ својата внука, односно нејзиниот избор на облека за свечена пригода. Внуката …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл како вистинска дама на Холивуд: Носела интересен летен стајлинг

Меган Маркл отсекогаш имала вкус… Меган Маркл и принцот Хари викендов беа домаќини на хуманитарен поло натпревар за да им помогнат на локалните организации. Војвотката изгледаше како вистинска дама облечена во интересна комбинација на облека, елегантна, но во исто време и адекватна за секојдневен, летен настан. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт МИДЛТОН ЈА ЗБЕСНАЛА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Војвотката прекршила 2. важни правила! Малку е веројатно дека ова ќе и го прости!

Никој не го очекувал ова од неа…Во последно време честа тема се стилистите на Кејт Мидлтон. Војвоткиња се’ повеќе се одлучуваат за полежерни и помалку формални комбинации. Светли бои и разиграни дезени доминираат во облеката за која тој се одлучува.Се чини дека кралицата Елизабета не е особено воодушевена за оваа …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената Ријана во ДИВА КОМБИНАЦИЈА: Дали е ова нова мода за трудници или ЦЕЛОСЕН неуспех?

Ријана го шепна трудничкиот стомак во дива облека за време на вечерното патување во ресторанот. Идната мајка го покажала својот стомак во разголена облека, исто како и за време на минатогодишното култно објавување на добри вести. View this post on Instagram A post shared by @riripoland Ријана (33) изгледала неверојатно …

Повеќе »

(ФОТО) И’ Кејт Мидлтон често носи исто! Еве кои парчиња облека војвотката не ги соблече во текот на 2021 година!

Војвотката од Кембриџ има изграден моден стил, но и комбинации кои ги обожува. Ако некогаш мислевте дека повторувањето на иста комбинација на некои церемонии е недозволиво, бидете свесни дека дамите од дворот не се оние кои не повторуваат комбинации на облека, па никој нема да ви замери. Вистината е дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка ја покажала својата голема 14-месечна ќерка, луѓето ја нарекле злоставувач!

КОГА забременила на 18 години и дознала дека чека девојче, мајката на Кајла се надевала дека ќе ги наследи нејзините гени. Таа е мала и витка. Нејзиното бебе при раѓањето тежело 3,3 килограми, што е нешто помалку од американскиот просек. Но, на 14 месеци таа веќе носи облека наменета за …

Повеќе »

(ФОТО) Српска водителка станала предмет на шеги и исмејување поради она во што се појавила во емисијата во живо

СРПСКАТА водителка Јована Јеремиќ се појави во утринската програма во живо во необична комбинација на облека, која веднаш стана предмет на шеги на социјалните мрежи. View this post on Instagram A post shared by JOVANA JEREMIC MILOSEVIC (@jovanajeremicmilosevic) Јована носела зелен костум со ракавици, поради што многумина ја споредиле со …

Повеќе »

Дечкото ја условил девојката со 11. БИЗАРНИ ПРАВИЛА: Фустанот мора да го избереме мајка ми или јас; не ја исклучувајте локацијата на телефонот …

Љубовните експерти често предупредуваат на таканаречените „токсични љубовни врски“ во кои едниот партнер треба да биде доминантен над другиот. За жал, таквите врски стануваат се’ почести меѓу тинејџерите кои често не знаат како да излезат од врска без последици. На интернет се појави список на „правила на однесување“, што предизвика …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родила новороденче тешко 6,5 килограми – бабиците не можеле да веруваат

Откако на 16. април во Велика Британија се роди девојче со тежина од 5.840 грама, мајките кои родиле големи бебиња почнале да ги споделуваат своите приказни. Меѓу нив е и ТикТокерката Сабрина, која својот прв син го родила во 2015. година. „По 25. часа породување, време беше за ‘туркање’. ​​Четири …

Повеќе »