Tag Archives: наследничка

(ФОТО) Која е Керис Зита Даглас: Ќерката на најмоќната двојка во Холивуд ги воодушеви сите во Кан

Таа за прв пат се појави на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал и ги остави сите без зборови. Фасцинацијата на светските медиуми, но и на обожавателите на ликот и делата на нејзините родители Кетрин Зита-Џонс и Мајкл Даглас, доведе до тоа дека Керис Зита Даглас преку ноќ да стане …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКА ИЗГЛЕДА ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ЖЕНИ НА СВЕТОТ ВО 7 НАУТРО БЕЗ ШМИНКА: Велат дека е КОПИЈА НА ФИЛМСКА ДИВА, а со ова го изненади светот

Романката Мадалина Генеа ја нарекуваат модерната Софија Лорен, а еднаш покажала како изгледа потполно без шминка. Кога зборуваме за посебни убавици кои се паметат, многумина ќе помислат на златното доба на Холивуд и на жените од тоа време. Совршеното име кое ги опишува стандардите, а на која и нема рамен, …

Повеќе »

(ФОТО) „ЏЕТСЕТ ЛЕБЕД“ ЗА КОЈ ЗБОРУВА СВЕТОТ: Бугарската принцеза оди на гламурозни забави, а семејните врски и донеле слава

Бугарската принцеза Мафалда ја нарекуваат и „принцеза лебед на џет-сетот“, а таа се пробила благодарение на семејните врски… Бугарската принцеза Мафалда (28) е доказ дека титулите носат со себе бројни привилегии, но и „билет“ за влез во кремот на општеството. Мафлада е ќерка на Кирил, принцот од Преслав, и внука …

Повеќе »

(ФОТО) Германка згрозена од милијардите што ги наследила и сака преку даноци речиси се да и даде на државата

Траудл Енгелхорн-Векијато починала во септември на 95-годишна возраст и оставила наследство кое се мери во милијарди долари на нејзината внука Марлен Енгелхорн. 30-годишната наследничка, која живее во Австрија, вели дека не е заинтересирана за наследството од хемиската компанија на нејзиното семејство, кое се проценува на 4,2 милијарди долари. „Сценариото што …

Повеќе »

(ФОТО) МНОГУ ЛИЧИ НА ПОЗНАТАТА МАЈКА – Ќерката на Моника Белучи прошетала на модната писта во долна облека и ги воодушевила сите со својот изглед

Постарата ќерка на Моника Белучи и Винсент Касел, Дева Касел, носеше ревија за брендот Dolce&Gabbana на овогодинешната модна недела во Милано. На социјалните мрежи се појавија фотографии од Дева која ја претставила линијата на долна облека, а луѓето не престануваат да ја коментираат убавината на 17-годишната девојка која почнала да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЌЕРКАТА НА МОНИКА БЕЛУЧИ ЈА ПОКОРИЛА РЕВИЈАТА: Изгледала како милион долари, а ако продолжи вака ќе го надмине успехот на нејзината мајка

Дева Касел доминирала на ревијата! Ќерката на Моника Белучи во последно време привлекува големо медиумско внимание. Младата Дева Касел неодоливо потсетува на својата мајка, а многумина и предвидуваат многу успешна кариера. Неодамна пишувавме за неа и нејзиното позирање за познатата модна куќа „Долче и Габана“. Дева си ја заврши работата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Една богата наследничка вели дека трошењето на парите на нејзините родители е како РАБОТА со полно работно време

Рома Абдеселам е ѕвезда на ТикТок која неодамна ги шокираше своите фанови со видеото кое го објави на својот профил @therealsahd во кое опиша колку пари троши на дневна основа. На инфлуенсерката не и е туѓо да го сподели својот екстравагантен начин на живот, бидејќи често ги фотографира својот скап …

Повеќе »

(ФОТО) За неа велат дека е наследничка на Моника Белучи и една од најубавите жени во светот

Матилда де Анџелис (26) е италијанска актерка за која многумина велат дека неодоливо потсетува на Моника Белучи. Матилда се здоби со планетарна слава благодарение на серијата „The Undoing“ со Никол Кидман и Хју Грант, но пред тоа постигна забележителни улоги во италијанската кинематографија, како што се L’incredibile storia dell’Isola delle …

Повеќе »

(ФОТО) ПОВЕЌЕ НЕ Е БЕКАМ: Се ожени синот на Давид, го зел презимето на сопругата – дали поради ПАРИ?

Синот на Дејвид и Викторија Бекам, Бруклин Бекам и неговата долгогодишна партнерка Никола Пелц го кажаа судбоносното „да“ во Палм Бич, Флорида.Венчавката која наводно чинела неверојатни 3,5 милиони долари била одржана на семејниот имот на господинот Пелц кое вреди 103 милиони долари, Бруклин и Никола потпишале предбрачен договор, но не …

Повеќе »