Tag Archives: наследничка

(ФОТО) Таа е ќерка на Горан Бреговиќ која е плод на бурна љубов пред бракот со сопругата Џенана!

Горан Бреговиќ ужива во бракот со Џенана Суџука со која има три ќерки. Но, познатиот музичар станал татко пред венчавката со манекенката, кога од врската со Јасенка ја добил ќерката Жељка. На Брега во раните дваесетти години му се случила љубов со Јасенка, која се бавела со танц, а раѓањето …

Повеќе »