(ВИДЕО) Една богата наследничка вели дека трошењето на парите на нејзините родители е како РАБОТА со полно работно време

Рома Абдеселам е ѕвезда на ТикТок која неодамна ги шокираше своите фанови со видеото кое го објави на својот профил @therealsahd во кое опиша колку пари троши на дневна основа.
На инфлуенсерката не и е туѓо да го сподели својот екстравагантен начин на живот, бидејќи често ги фотографира својот скап накит и облека од познати дизајнери.


Таа неодамна изјави дека потрошила повеќе од 50.000 долари за само еден ден – купувајќи предмети од Гучи, Диор, Шанел и Прада.
Рома од Њујорк вели дека трошењето на парите на нејзините родители го претворила во „работа“ која е „многу, многу забавна“.
„Секој ден се будам наутро, појадувам, одам во теретана, а потоа одам на шопинг со моите пријатели – и тоа е мојот живот без работа“, изјавила таа неодамна за New York Post.
„Некои денови трошам и до 50.000 долари. Честопати ме измамуваат продавачи кои велат: ‘О, ова е последниот егзотик на Шанел’, а потоа си помислувам: ‘О Боже мој, морам да ги имам сите овие парчиња’. Ми требаат!’“.

View this post on Instagram

A post shared by Stay At Home Daughter (@therealsahd)


Рома не откри што работат нејзините родители, но вели дека во минатото ја карале за претерано трошење или дури и ги запирале парите. Сепак, тоа никогаш не траело долго.
Во друг клип што го сподели на TikTok, Рома покажа како изгледа нејзиниот просечен ден кога оди кај козметичар.
„Морав да потрошам 600 долари за нови веѓи“, вели таа во видеото.
„Откако ги средив веѓите, отидов во барот да се напијам пред да пазарам“.
Во меѓувреме, во друго видео, таа покажала серија сметки, кои вклучуваат 2.221 долари за облека, 2.774,28 долари за долна облека и 2.264,81 долари за повеќе дизајнерски предмети.
Пред пандемијата, Рома најавила дека планира да започне сопствен бизнис – но таа е невработена во последните две години.
Сега таа редовно објавува на TikTok и има многу следбеници таму, а нејзината база на фанови расте од ден на ден, известува metro.co.uk.


@therealsahd

If my parents are watching this everything was sponsored through my influencing job

♬ Sex and the City (Main Theme) – TV Sounds Unlimited

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …