Tag Archives: напорно

(ФОТО) Луис Хамилтон: „До крајот на сезоната ќе побелам!“

Луис Хамилтон, актуелниот светски шампион во Формула 1, верува дека Ред Бул може да биде дури и побрз од неговиот Мерцедес на следните трки. Хамилтон славеше на првата трка сезонава во Бахреин, но со многу среќа бидејќи Макс Верстапен од Ред Бул беше побрз во квалификациите и во поголемиот дел …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) По интернет кружат фотографии од исцрпените доктори во болница во Вухан: Не стасуваат ниту да јадат или одат во тоалет!

Коронавирусот се шири низ целиот свет и предизвикува паника кај луѓето, а на најголем удар се лекарите во Кина е. Некои од нив решиле да покажат како всушност изгледаат. По социјалните медиуми кружат слики на исцрпен кинески медицински персонал, кои се наоѓале на нозе од избувнувањето на коронарна епидемија на …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕМА НИШТО БЕЗ МАКА: Џенифер Лопез открила на кои вежби го должи совршениот изглед – Од самото гледање ќе се препотите!

Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник Алекс Родригез се еден од најфит холивудските парови. Не е тајна дека многу внимание посветуваат на својот изглед и дека тој е резултат на внимателна исхрана и интензивни тренинзи. Во новото видео, Џенифер Лопез, открила дека изведува бројни вежби кои добро ќе ве испотат и …

Повеќе »

(ФОТО) Селин Дион ја открила причината за драстична загуба на килограмите

Кога славната пејачка Селин Дион во јануари се појавила на париската модна недела многумина биле шокирани со нејзиниот изглед. Драстично ослабнала, што ги загрижило нејзините фанови. Меѓутоа, 51. годишната Селин тврди дека нема причина за грижа. Тврди дека зад губењето на килограмите стои активноста со која се бави: балет. „Танцот …

Повеќе »

(ФОТО) Обожавател на слики на телото: Вака изгледа телото на Џастин Бибер!

„Повеќе од 100. часа тешка работа на моето тело и не би избришал ниту една. Апсолутно сакам уметност и од своето тело направив платно, многу е забавно…вели Џастин Бибер. Светски познатиот пејач Џастин Бибер со милионските фанови сподели фотографија која ги изненади сите. Имено тој го покажа својот горен дел …

Повеќе »