(ФОТО) „ЏЕТСЕТ ЛЕБЕД“ ЗА КОЈ ЗБОРУВА СВЕТОТ: Бугарската принцеза оди на гламурозни забави, а семејните врски и донеле слава

Бугарската принцеза Мафалда ја нарекуваат и „принцеза лебед на џет-сетот“, а таа се пробила благодарение на семејните врски…
Бугарската принцеза Мафалда (28) е доказ дека титулите носат со себе бројни привилегии, но и „билет“ за влез во кремот на општеството.
Мафлада е ќерка на Кирил, принцот од Преслав, и внука на последниот цар на Бугарија, Симеон II, познат и како Симеон Саксобургски, кој извесно време ја извршувал и функцијата премиер.
Нејзиното семејство било многу блиско со покојната принцеза Дијана, за што сведочат нивните бројни собири на скапи јахти на познати личности во текот на 1990-тите.

This image has an empty alt attribute; its file name is bugarska-princeza-1-701x1024.jpg


Нејзините родители се развеле во 2009. година, а нејзината мајка Росарио Надал била една од музите на Валентино, а сега работи како уметнички директор и колумнист.
Сето ова било доволно за младата Мафалда да ја отвори вратата на светскиот џет-сет, во кој си го најде своето место. Иако е родена и израсната во Лондон, за време на студиите заминала во Америка, каде што живее и денес.

View this post on Instagram

A post shared by Royal Family of Bulgaria (@royalfamilyofbulgaria)


Таа била голем љубител на музиката уште од мала, па не е изненадување што се запишала на музичкиот колеџ Беркли во Бостон, а во 2015. година го издала својот прв сингл наречен „Don’t Let Go“, додека сè уште била студент.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиера на детскиот филм „Луси гангстерката“

Денес, со почеток во 16:00 часот во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево премиерно …