Tag Archives: музика

(ВИДЕО) Пуштил музика од „Титаник“, а потоа сфатил кој седел блиску до него во авионот

ПАТУВАЊЕТО со авион може да биде непријатно, а најдобар доказ за тоа е приказната за тиктокерот Крис Олсен кој раскажал бизарна случка од неодамнешниот лет кога пуштал музика од „Титаник“, не знаејќи кој е во негова близина. „Морам да почнам да обрнувам повеќе внимание на околината бидејќи не можам повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шакира за прв пат проговорила за се што доживеала по разводот: Пејачката си ја отвора душата

По неколкумесечни шпекулации, песни и гласини, Шакира конечно јавно ќе проговори за раскинувањето со фудбалерот Жерар Пике. Шакира денеска ќе се појави во првото телевизиско интервју со Енрике Ацеведо. Во текот на најавата, водителот рекол дека интервјуто било одржано во Барселона, каде што разговарале за повеќе теми, вклучувајќи ја музиката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пајак: „Песната ‘Бела’ се случува еднаш во кариерата, наскоро очекувајте уште еден дует со Лара!“

Христијан Настески во јавноста познат како Пајак е талентирано момче кое ни доаѓа од убавиот Охрид, а пополека но сигурно го освојува Балканот, инаку студент во прва година на студии по информатика. Со музика започнал да се занимавам уште од негова шестгодишна возраст, талентот го наследил од неговиот татко кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Христијан Тасковски -Таско: „Се оженив пред четири месеци!“

Музичарот Христијан Тасковски – Таско се ожени летово по три ипол години врска. За бракот знаеја само најблиските, оти тој до сега јавно не кажа дека е женет, ниту, пак, објави слики од венчавката. „Се оженив пред четири месеци. Знаеш, како растеш и созреваш, природно доаѓа и тоа да сакаш …

Повеќе »

Ова се најгледаните клипови на TikTok за 2022 година

Оваа недела, TikTok го објави својот преглед за 2022 година, составен од видеата и трендовите кои најмногу се истакнаа Како што стана популарен за време на првиот бран на корона во 2020 година и останувањето дома, TikTok ги презеде нашите животи со својата чудна, смешна и понекогаш морничава содржина. Со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Добрила Ивановска Чабриќ полни 95 години, а интригира со начинот на живот: „Легнувам во три наутро, палам со друштво, а без казино не можам“

Животот на една супер баба, како што ја нарекуваа Добрила Ивановска Чабриќ на натпреварот во „Никогаш не е доцна“, навистина интригира и изненадува и денес. Уште при учеството покажа неверојатна сила и волја за живот и песна, а денес не ѝ се допаѓа кога некој ќе и каже дека е …

Повеќе »

(ФОТО) Марија Савеска – инспиративната „Пепелашка“, поддржана во кампањата „Вложуваме во млади таленти“

Младата и талентирана Марија Савеска, која ја толкуваше главната улога во првата танцова инклузивна претстава на Балканот – „Пепелашка“, е втората инспиративна млада личност која е поддржана во рамки на кампањата за општествена одговорност „Вложуваме во млади таленти“, поддржана од Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија. Дваесетгодишната Марија Савеска која …

Повеќе »

(ФОТО) „ЏЕТСЕТ ЛЕБЕД“ ЗА КОЈ ЗБОРУВА СВЕТОТ: Бугарската принцеза оди на гламурозни забави, а семејните врски и донеле слава

Бугарската принцеза Мафалда ја нарекуваат и „принцеза лебед на џет-сетот“, а таа се пробила благодарение на семејните врски… Бугарската принцеза Мафалда (28) е доказ дека титулите носат со себе бројни привилегии, но и „билет“ за влез во кремот на општеството. Мафлада е ќерка на Кирил, принцот од Преслав, и внука …

Повеќе »

(ФОТО) Бајага проговорил за разводот од сопругата Емилија: „Презирам да гледам во чинија и бања…“

Рок-музичарот Момчило Бајагиќ Бајага проговори за разводот од сопругата Емилија по 33. години брак. Тој рекол дека е точно оти за нивниот развод се дознало дури после две години. „Мислам дека тоа е непристојно, некој сака секој да знае за неговиот приватен живот, а јас мислам дека приватниот живот сепак …

Повеќе »