(ФОТО) Како денес изгледа Ферхунде од турската серија „Кога лисјата паѓаат“?

Убавата и талентирана актерка Дениз Чакир е родена во Анкара. По дипломирањето се преселила во Истанбул и ја одиграла својата прва улога во 2004 година. Во текот на следните години, таа остварила улоги во филмови и телевизиски серии.

Најважната улога ја добила во 2006 година во турската телевизиска серија „Кога лисјата паѓаат“, во која ја играше улогата на злобничката Ферхунда, што и донесе слава, по што се испроба и во серијата „Сулејман Величествениот“. ”


View this post on Instagram

A post shared by Deniz Çakır (@denizcakir)


View this post on Instagram

A post shared by Deniz Çakır (@denizcakir)

Актерката денес има 40 години, но сепак изгледа прекрасно и привлечно, а кариерата ја продолжи  во актерските но и музичките води.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …