Tag Archives: турска глумица

(ФОТО) Ѕвездата на турската сапуница нема среќа ниту приватно во љубовта: Неверството ја довело до депресија

Кансу Дере (41) несомнено беше најдобриот избор за улогата на Асја која и беше дадена во серијата „Неверство“, улогата на измамена жена која е подготвена на се за да открие која е љубовницата на нејзиниот сопруг. Имено, нејзиниот приватен живот е толку турбулентен што ниту една сапунска опера не би …

Повеќе »

(ФОТО) Популарната Шехерезада покажала како изгледа во 25. седмица на бременост

Турската актерска двојка, Халит Ергенч и Бергузар Корел, попознати за нас како Сулејман и Шехерзада, се во слатко исчекување. Двојката има два сина, Али и Хан, а сега во нивното семејство доаѓа девојче, а неодамна открија дека ќе и го дадат името Лејла. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ФОТО) Турската актерска ѕвезда од „Ќерката на амбасадорот“ максимално посветена на своите близначки!

Деновиве новинарите кои постојано ја следат мега-ѕвездата Туба Бујукустун ја „уловија’ како ги води ќерките на училиште. И како што и доликува на вистинска ѕвезда, Туба повторно успеа да ги воодушеви фановите со својот и стајлингот на близначките Топрак и Маја. На фотографиите, Туба и нејзините ќерки се дотерани во …

Повеќе »

(ФОТО) Славна глумица, после неколку дена брак, го мамела сопругот со неговиот татко: „Ги фатил!“

Бракот на ѕвездата на турските серии, Гокче Бахадир со актерот Али Сандал навистина бил како „сапуница“. Иако бракот и разводот се години зад нив, медиумите се распишувале за брачната заедница, која траела само една година, а тогаш актерката рекла дека се развеле мирно затоа што не им одело. View this …

Повеќе »

Аси за новата серија „Пари и љубов“ заработува по 35.000 евра по епизода

Прочитајте повеќе за Елиф од хит серијата „Пари и љубов”… 35.годишната Туба Бујукуштун е една од најпознатите турски глумици, но по најновите податоци, очигледно и најплатена. Актерката која ја запознавме по главните улоги во хит сериите “Аси”, “Под сенката на врбите” и “Дамата со марама” за следната нејзина улога во …

Повеќе »