(ВИДЕО) Шакира за прв пат проговорила за се што доживеала по разводот: Пејачката си ја отвора душата

По неколкумесечни шпекулации, песни и гласини, Шакира конечно јавно ќе проговори за раскинувањето со фудбалерот Жерар Пике.
Шакира денеска ќе се појави во првото телевизиско интервју со Енрике Ацеведо.
Во текот на најавата, водителот рекол дека интервјуто било одржано во Барселона, каде што разговарале за повеќе теми, вклучувајќи ја музиката на Шакира, нејзините текстови, моментот низ кој моментално минува нејзината кариера и што е следно во нејзиниот живот.
По раскинувањето со Пике, со кој беше повеќе од една деценија, Шакира доживеа оживување во кариерата, без воопшто да го очекува тоа. Таа објави четири песни кои станаа глобални хитови, а сите се занимаваат со „кршење на срцето“.

View this post on Instagram

A post shared by NMás (@n.mas)


– Заборавив дека живеевме заедно. И тоа е она што те навреди. А мојот живот стана уште подобар. Повеќе не сте добредојдени овде. Видов што ми дофрли твојата девојка. Тоа дури не ме ниту лути, се смеам, се смеам – е фрагмент од нејзината нова песна.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …