Tag Archives: њујорк

ХУМАН ГЕСТ НА КАРДИ Б – Американската раперка ветила дека ќе ги плати трошоците за погреб на жртвите од пожарот во Њујорк

Раперката Карди Би ќе ги плати трошоците за погребот на оние кои ги загубија животите во смртоносниот пожар во Њујорк. Вкупно 17. луѓе загинаа откако пожар ја зафати нивната станбена зграда во Бронкс. Државата Њујорк неделава објави дека ќе додели 2. милиони долари на фондот за жртви. Во изјава за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОЧЕК НА ТАЈМС СКВЕР: Њујорк ќе ја слави Новата година и покрај рекордниот број заразени

Прославата на Новата година на Тајмс Сквер во Њујорк ќе се одржи и покрај рекордниот број заразени со Ковид-19, потврди вчера градоначалникот Бил де Блазио. – Сакаме да покажеме дека одиме напред, и сакаме да му покажеме на светот дека Њујорк се бори на овој начин – изјавил де Бласио …

Повеќе »

(ВИДЕО) СПАСУВАЛЕ ЖИВА ГЛАВА КАКО ВО АКЦИОНЕН ФИЛМ: Тинејџери избегале од пожар во Њујорк спуштајќи се во олукот од 4-ти кат!

Голем пожар избувнал во станбена зграда во Менхетен, Њујорк, а 13-годишно момче и 18-годишна девојка успеале да се спасат од пожарот спуштајќи се низ олукот на зградата. Пожарот, како што соопштила њујоршката противпожарна служба, зафатил стан на четврти кат од станбена зграда на Менхетен, а пожарот го изгаснале 180 пожарникари. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Изнервираниот Алек Болдвин полетал кај новинарот, Хиларија се’ снимала

Алек Болдвин бил снимен во понеделникот вечерта пред куќата на Вуди Ален во Менхетен, Њујорк, каде вербално се судрил со Џон Левин, новинар на „Њујорк Пост“. „Господине Болдвин, што ве носи во Њујорк?“, го прашал репортерот на холивудскиот актер, на што сопругата на Алек Хилари го замолила да си замине. …

Повеќе »

(ФОТО) НОВАК ВАКЦИНИРАН: Светските медиуми „зујат“ – дали е ова нов доказ?

НАЈДОБРИОТ тенисер на светот Новак Ѓоковиќ не сака јавно да зборува за вакцината против корона вирусот, но американските и француски медиуми нудат докази дека тој сепак бил вакциниран. Инаку, со недели се полемизира околу Австралија опен, дали ќе им се дозволи на невакцинираните тенисери да се натпреваруваат или не и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Почувствувала провев па не можела да поверува што нашла зад огледалото во бањата

Една жена од САД била изненадена кога пронашла тајна просторија зад огледалото во бањата, и своето откритие го споделила со своите придружници на Тикток, каде нејзиното видео било прегледано повеќе од 10. милиони пати. Саманта Хартсо од Њујорк вели дека почувствувала провев и тргнала да истражува од каде потекнува. По …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез и Бен Афлек блескале од среќа на црвениот тепих: Пејачката носела интересна кафеава комбинација

Џенифер Лопез и Бен Афлек синоќа биле на премиерата на нов филм. Премиерата на филмот во кој Бен Афлек игра една од главните улоги се одржа синоќа во Њујорк. Станува збор за историската драма, „Последниот дуел“. Очекувано, Бен дошол „рака под рака“ со својата девојка Џенифер Лопез. View this post …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Жена манијак турнала случајна минувачка под воз!

Девојка (29) е обвинета за обид за убиство „откако невина жена, која стоела на станицата на нејзина страна, ја турнала и ја фрлила во возот на метрото за време на гужвата на станицата Тајмс Сквер“. Погледнете го шокантниот момент кога една жена беше турната во возот на метрото што доаѓал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Среде Њујорк изнајмувале комбиња за спиење – полицијата „ги фатила“

Просечната цена за сместување во хотел во Њујорк е околу 400 долари, но исто така може да биде и значително поевтина. Поточно, можела да биде, бидејќи овие мобилни сместувања се отстранети од улиците на Њујорк. Она што многумина би очекувале да се случи на Балканот, поточно на јадранскиот брег, се …

Повеќе »